background
На головну сторінку - Питання та відповіді

Питання та відповіді

  Питання до голови Профспілки     Юридична консультація     Загальні питання  

Гладкова Олена Ігорівна
Я, Гладкова Олена Ігорівна, молодший науковий співробітник Придністровської дослідної станції. Оскільки я працівник сільського господарства, це передбачає роботу не тільки в кабінеті, але й на вулиці та у полі. До кого можуть звернутись працівники станції з питанням покращення умов праці. А саме - встановлення душа на роботі. Як це юридично оформити, щоб працівникам не відмовили?
Відповідь: Відповідно до абз.2 ст. 13 Кодексу законів про працю України (Із останніми змінами, внесеними згідно із Законом № 4711-VI від 17.05.2012) у колективному договорі встановлюються взаємні зобов'язання сторін щодо регулювання виробничих, трудових, соціально-економічних відносин, зокрема забезпечення житлово-побутового, культурного, медичного обслуговування, організації оздоровлення і відпочинку працівників;

Відповідно до абз.4.,8 ст. 153 Кодексу законів про працю України власник або уповноважений ним орган повинен впроваджувати сучасні засоби техніки безпеки, які запобігають виробничому травматизмові, і забезпечувати санітарно-гігієнічні умови, що запобігають виникненню професійних захворювань працівників. Трудові колективи обговорюють і схвалюють комплексні плани поліпшення умов, охорони праці та санітарно-оздоровчих заходів і контролюють виконання цих планів.

Власник або уповноважений ним орган зобов'язаний вживати заходів щодо полегшення і оздоровлення умов праці працівників шляхом впровадження прогресивних технологій, досягнень науки і техніки, засобів механізації та автоматизації виробництва, вимог ергономіки, позитивного досвіду з охорони праці, зниження та усунення запиленості та загазованості повітря у виробничих приміщеннях, зниження інтенсивності шуму, вібрації, випромінювань тощо (ст. 158 Кодексу).
Для поліпшення умов праці радимо Вам, Олено Ігорівно, ознайомитися з умовами колективного договору, які діють на Вашому підприємстві та ініціювати проведення зборів трудового колективу Придністровської дослідної станції і винести на обговорення зборів питання про встановлення душу з метою поліпшення умов праці і належного забезпечення санітарно-гігієнічних умов. Доцільно навести аргументи за встановлення душу, а саме вказати на необхідність покращення санітарно-гігієнічних умов особиливо в умовах Вашої діяльності.

Рішення зборів доцільно оформити у вигляді письмового Протоколу зборів трудового колективу, в якому буде вирішено довести до відома керівництва встановлення душової кабіни або покласти його в основу письмового Плану поліпшення умов праці на Придністровській дослідній станції, схваленого зборами.

Такі документи слід разом із заявою від трудового колективу надати на вивчення керівництву з посиланням на вищезазначені статті законодавства та на умови колективного договору.

Також вирішення цього питання можна делегувати профспілковій організації та служби з охорони праці (інспектор з охорони праці), які діють на Вашому підприємстві.

На запитання відповіла кваліфікований юрист - Дідюрик Л.І.
Людмила
Доброго дня! підкажіть будь ласка, чим керуються обласні комітети профспілки працівників АПК у здійсненні своєї діяльності? як приймаються рішення обласного значення? Можливо є якийсь механізм? Чи є такий орган як президія обласного комітету профспілки? Бо при пошукові мною було знайдено тільки президію ЦК профспілки працівників АПК, що складається з голів обласних профспілкових комітетів в АПК.
Буду дуже вдячна за розгорнуту відповідь.
Відповідь: Доброго дня. Дякуємо Вам за цікавість до діяльності обласних профорганізацій Профспілки працівників АПК України.

Відповідаємо на Ваші запитання.
1. У здійсненні своєї діяльності обласні комітети профспілки працівників АПК України керуються:
Конституцією України, Законом України "Про професійні спілки, їх права
та гарантії діяльності" та Статутом Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України.
2. Рішення обласного значення приймаються виборним органом Профспілки працівників АПК України в області (Радою, Президією обласної організації Профспілки).
3. Президія обласної організації Профспілки працівників АПК України за Законом має бути (ст. 3.4. Статуту Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України).


Зезекало Виктория Константиновна
Здравствуйте, я Зезекало Виктория Константиновна 1983 года роддения с 2003 по 2008 год являлась студенткой Полтавской Аграрной Государственной Академии с 2008 по 2010 работала врачем ветеринарной медицины. Я помню о том, что являлась членом профсоюза в студенческие годы. Хочу узнать являюсь ли я членом просоюза АПК Украины на даный момент, если да то где я могу получить членский билет. Заранее благодарна за ответ.
Відповідь: Доброго дня!
Ми щиро вдячні Вам за питання.

Що стосується Вашого членства в Профспілці, пояснюємо:
1. Оскільки Ви закінчили навчальний заклад, перестали отримувати стипендію та перераховувати профвнески, то згідно ст. 2.12 Статуту Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України, протягом 6 місяців несплати членських внесків без поважних членство припиняється. До того ж Ви втратили зв’язок з навчальним закладом (не є студенткою) та не можете входити до Профспілкової організації студентів.
2. Ви можете звернутися в профспілкову організацію за місцем роботи, дізнатися чи Ви є членом даної організації.
3. Якщо профорганізації на підприємстві, де Ви працюєте немає, то необхідно звернутися до територіальної профспілкової організації (районної, міської, обласної) та з’ясувати це питання.

Якщо у Вас є бажання вступити до Профспілки, то за особистою заявою, відповідно ст. 2.2 та враховуючи умови ст.. 2.1 Статуту Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України Ви маєте таке право.

Ознайомитися зі Статутом Ви можете на нашому сайті: http://profapk.org.ua/cms/charter.html

Категорія питань:
Ваше им'я:
Ваш e-mail:
Ваше питання:
ліміт: 1000 символів
Ввыедіть код:
 

натисніть на зображення, щоб обновити