background
На головну сторінку - Питання та відповіді

Питання та відповіді

  Питання до голови Профспілки     Юридична консультація     Загальні питання  

Олексый
Як знайти текст генеральної угоди між ДПЗКУ та Козацьким зерновим союзом?
Відповідь: Доброго дня! Генеральна угода укладається тільки на державному рівні. Щодо галузевих угод, то вони розміщені на сайті в розділі "Нормативно-правова база", "Угоди". Для отримання більш детальної інформації пропонуємо Вам звернутися до нашого фахівця - Марченко Тетяни Петрівни, тел. 278-42-49.
Наталія
Скажіть будь-ласка, на які цілі можна використовувати профспілкові внески?
Відповідь: Дякуємо за запитання! Відповідно до частини 1 статті 14 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі - Закону) профспілки діють відповідно до законодавства та своїх статутів.

Статут (положення) профспілки повинен містити джерела надходження (формування) коштів профспілки та напрями їх використання (п.9 ч. 3 Закону).

Право власності профспілок, їх об'єднань виникає на підставі придбання майна за рахунок членських внесків, інших власних коштів, пожертвувань громадян, підприємств, установ та організацій або на інших підставах, не заборонених законодавством (абз.2-3 ст. 34 Закону).

Зазвичай профспілкові внески можна використовувати на статутну діяльність профкому згідно із Статутом, а саме - на виплату матеріальної допомоги, здешевлення вартості путівок, проведення культурно-масових та спортивно-масових заходів тощо.
роман
згідно статуту професійної спілки працівників АПК України п.3.6 Роботодавці не можуть бути обраними до складу виборних органів Профспілки будь-якого рівня. Також згідно закону України "Про організації роботодавців, їх об'єднання, права і гарантії їх діяльності" визначення Роботодавець - юридична (підприємство, установа, організація) або фізична особа, яка в межах трудових відносин використовує працю фізичних осіб. Таке запитання : Чи може Голова районної організації профспілки бути обраним до складу виборних органів Профспілки будь-якого рівня, якщо він також вважається роботодавцем ?
Відповідь: Доброго дня! Дякуємо за запитання. Відповідно до ч. 6 ст. 7 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (далі - Закону) роботодавці не можуть бути членами виборних органів профспілки будь-якого рівня.

А ч. 8 ст. 1 Закону вказує на те, що роботодавець - власник підприємства, установи, організації незалежно від форми власності, виду діяльності, галузевої належності або уповноважений ним орган (керівник) чи фізична особа, яка відповідно до законодавства використовує найману працю.

Оскільки Голова Профспілки є її керівником, тому він не може бути обраним до складу виборних органів Профспілки.

Сімчук Олексій Павлович
Доброго дня. Як вступити у профспілку працівників АПК ?
Відповідь: Доброго дня. Дякуємо Вам за запитання.

«Член профспілки - особа, яка входить до складу профспілки, визнає її статут та сплачує членські внески» - так говорить нам Закон України "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності".
Ст. 7 ЗУ "Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності" з питань членства говорить, що «Членами профспілок можуть бути особи, які працюють на підприємстві, в установі або організації незалежно від форм власності і видів господарювання, у фізичної особи, яка
використовує найману працю, особи, які забезпечують себе роботою самостійно, особи, які навчаються в навчальному закладі.
Громадяни України вільно обирають профспілку, до якої вони
бажають вступити. Підставою для вступу до профспілки є заява
громадянина (працівника), подана в первинну організацію профспілки. При створенні профспілки прийом до неї здійснюється установчими зборами.
Ніхто не може бути примушений вступати або не вступати до
профспілки».
Відповідно до Статуту, ст. 2.1. Членом Профспілки може бути кожна особа, яка визнає Статут Профспілки, сплачує членські внески в установленому порядку, при цьому:
- працює на підприємстві, в установі, організації, незалежно від форм власності і господарювання, або є членом селянського (фермерського) господарства, кооперативу, приватним землекористувачем, які за характером виробничої діяльності відносяться до галузей агропромислового комплексу;
- працює у фізичної особи або суб’єкта підприємницької діяльності;
- забезпечує себе роботою самостійно;
- навчається в учбовому закладі.
Членами Профспілки можуть бути інші громадяни, які виявили бажання вступити до неї і визнають Статут Профспілки.

Ст. 2.2. Прийняття в члени Профспілки проводиться в індивідуальному порядку за особистою заявою осіб, які досягли 15 років ( для учнів 14 років), яка розглядається на засіданнях профспілкових комітетів протягом місяця з дня її подання.
Ст. 2.3. Усі члени Профспілки мають рівні права не залежно від національності, мови, статі, політичних, релігійних переконань, соціального статусу та інших відмінностей.

Сподіваємося, що незабаром Ви станете членом Профспілки працівників АПК України.
Олег
Чи може одне управління в структурі цілої організації створити окрему профспілкову організацію?
Відповідь: Законодавством України не встановлено заборони управлінню в структурі організації створити окрему профспілкову організацію.

Так, згідно з абз.1 ст. 37 Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» (Із останніми змінами, внесеними згідно із Законом № 5026-VI від 22.06.2012) Профспілкові організації на підприємствах, в установах, організаціях та їх структурних підрозділах представляють інтереси своїх членів і захищають їх трудові, соціально-економічні права та інтереси. Свої повноваження первинні профспілкові організації здійснюють через утворені відповідно до статуту (положення) виборні органи, а в організаціях, де виборні органи не створюються, - через профспілкового представника, уповноваженого згідно із статутом на представництво інтересів членів профспілки, який діє в межах прав, наданих цим Законом та статутом профспілки.

На підприємстві можуть діяти кілька первинних профспілкових організацій.

На запитання відповіла кваліфікований юрист - Дідюрик Л.І.

Категорія питань:
Ваше им'я:
Ваш e-mail:
Ваше питання:
ліміт: 1000 символів
Ввыедіть код:
 

натисніть на зображення, щоб обновити