background
На головну сторінку - Новини - Новини АПК

ВАРті новини: У парламенті зареєстрований законопроект, який звільняє аграріїв від подвійної сплати ПДВ

 У Верховній Раді України зареєстровано законопроєкт №4571-2, яким вносяться зміни до Податкового кодексу. 

     Agravery.com та Всеукраїнська Аграрна Рада (ВАР) проводять спільний проект, який має на меті висвітлювати найактуальніші проблеми для аграріїв в умовах сьогодення.

    Зокрема, врегульовується спірне питання донарахування умовного ПДВ на товари та послуги, придбані для вирощування урожаю та тварин, які загинули у зв’язку із форс-мажорними обставинами.

      Законопроєкт розроблявся експертами заснованого ВАР аналітичного центру «Розумна країна». І зареєстрований у ВР народним депутатом Олександром Ковальчуком

Згідно з ним пропонується не нараховувати агровиробникам ПДВ на такий товар чи послуги як на такі, що не використовуються у господарській діяльності.
      «На необхідності врегулювання даного питання ВАР наполягала давно. У 2020 році сільгоспвиробники Одещини, які втратили урожай через посуху, стикнулись із тим, що їм необхідно було сплатити додаткове ПДВ за товари та послуги, придбані для вирощування урожаю, який в результаті загинув. Податкова служба наполягала на тому, що такі витрати мають розглядатись саме як використані в негосподарській діяльності, і, відповідно, на них має бути донарахований податок. Разом з тим, такий стан речей призводить до подвійної сплати аграріями ПДВ та, відповідно, іще більших збитків, хоча, згідно із законом, аграрії при втраті урожаю звільненні від сплати даного податку», — зазначає заступник голови ВАР Денис Марчук.

       Наразі законопроєкт знаходиться на розгляді комітетів парламенту. ВАР закликає народних обранців підтримати його та піти на зустріч агровиробникам.

Джерело: 
Agravery.com