background
На головну сторінку - Новини - Новини АПК

Україна аграрна: що відбувається з ринком зернових і олійних (26.07 – 30.07.2021)

 

 Що відбувалось з цінами основних зернових і олійних культур минулого тижня, розповідають в компанії «Фенікс-Агро».

 ЗЕРНОВІ

 

Котирування ф’ючерсів зернових культур, за результатами минулого тижня на світовій американській біржі СВОТ мало неоднозначну тенденцію. Внаслідок даних кроп-туру по південних, східних і центральних районах штату Північної Дакоти, де урожайність пшениці знаходиться на рівні 32%, що нижче середніх показників за 5 років, а також через знижений прогноз виробництва пшениці в світі на 1 млн тонн за даними Міжнародної Ради, ф’ючерси на пшеницю зросли до 528,5 дол/т (+7,2 дол/т). У свою чергу котирування кукурудзи на початку торгового тижня знизилось, але під кінець тижня ф’ючерси відновились до значення минулої пятниці – 215,4 дол/т. Факторами цього стало погіршення стану посіві кукурудзи за даними USDA, негативні погодні умови в Бразилії, які погіршують урожайність зернової культури  та хороші темпи експорту зерна з США.

На світовому ринку EuroNext котирування ф’ючерсів розвивалось в позитивному напрямку. Ціна на пшеницю зросла до 223,25 євро/т (+11,25 євро/т) через негативні погодні умови в Аргентині, позитивну динаміку цін пшениці на американській біржі та прогнози зниження виробництва зернової культури в основних конкурентах країн-виробників ЄС – в США та Канаді. Котирування кукурудзи підвищилось до рівня 284 євро/т (+25 євро/т). Головним фактором росту став низький імпорт кукурудзи країнами ЄС.

Експортні ціни FOB, за результатами минулого тижня зросли. Котирування пшениці 11,5% та пшениці фураж підвищилось до 245 дол/т (+4 дол/т) та 238 дол/т (+5 дол/т). Чинниками ціноутворення стали результати Єгипетсько тендеру, де було закуплено українську та румунську пшеницю, а також зростання ф’ючерсів на світових біржах. Ціна на кукурудзу залишилась без змін – 269 дол/т. Коливання ціни стримують низький попит від іноземних країн та сумнівні перспективи виробництва кукурудзи в США, Аргентині та Бразилії. Ячмінь зріс в ціні до 225 дол/т (+5 дол/т) через підвищення ціни на пшеницю та підвищений попит від країн-імпортерів.

На внутрішньому ринку України, котирування цін на базисі СРТ-порт розвивалось вслід за експортним ринком. Ціни на пшеницю 3 клас та пшеницю фураж зросли до 7000 грн/т (+200 грн/т) та до 6800 грн/т (+300 грн/т) відповідно. Попит на зернову культуру високий. Додатковим фактором росту стало подорожання ф’ючерсів на світових біржах та безпосередньо на експортному ринку України. У свою чергу ціна на кукурудзу не змінилась – 7500 грн/т. Ячмінь підвищився в ціні до 6600 грн/т (+400 грн/т) через ріст котирувань на експортному ринку та не достатню пропозицію зерна від аграрних підприємств.

Внутрішні ціни пропозицій EXW за результатами минулого тижня розвивались різнонаправлено. Котирування продовольчої та фуражної пшениці зросло до 6350 грн/т (+100 грн/т) та 6200 грн/т (+150 грн/т) відповідно. Головними факторами росту ціни стали високий попит на зернову та підвищення котирувань пшениці на експортному ринку України. Середні ціни від виробників на кукурудзу знизились до 7100 грн/т (-100 грн/т) через знижений попит від покупців. Ціна на ячмінь зросла до 6050 грн/т (+300 грн/т). Виробники підвищували ціни на свою продукцію через високий попитом трейдерів та переробних заводів.

 ОЛІЙНІ

 

 За результатами минулого тижня, на світовій американській біржі СВОТ котирування соєвих бобів шо соєвого шроту розвивалось в різних напрямках. Ціна на соєвий шріт зросла до 519,7 дол/т (+5 дол/т) через негативні погодні умови в Аргентині та погіршення стану посівів олійної культури за даними Міністерства сільського господарства США. Проте, котирування соєвого шроту знизилось до 388,7 дол/т (-1,1 дол/т). Головним чинником падіння став низький експорт продукту переробки із США.

 На світовій європейській біржі EuroNext котирування ріпаку знизилось до 522,5 євро/т (-7,75 євро/т) через прогноз підвищення виробництва олійної культури в країнах ЄС до 16,7 млн тонн за даними аналітиків IGC та падіння ціни на канолу в Канаді.

На світовому ринку олій, котирування соняшникової олії на базисі FOB Роттердам зросло до 1395 дол/т (+45 дол/т) через ріст цін на нафту та зниження імпорту олії країнами ЄС. Ціна на пальмову олію підвищилась до 1160 дол/т (+70 дол/т). Факторами росту стали підвищений попит на продукт переробки від іноземних країн та ріст ціни на соєву та соняшникову олії.

Експорті ціни FOB протягом минулого тижня розвивались в різних трендах. Котирування соняшникової олії зросло до 1243 дол/т (+13 дол/т) через подорожання олії на світовому ринку. Соняшниковий шріт знизився в ціні до 300 дол/т (-3 дол/т). Попит на продукт переробки низький. Ціна на сою залишилась без змін – 580 дол/т. Ріпак зріс в ціні до 628 дол/т (+3 дол/т) через не достатню пропозицію від аграріїв.

На внутрішньому ринку України, котирування соняшнику на базисі СРТ-порт зросло до 17700 грн/т (+200 грн/т) через низькі запаси олійної культури. Ще більший ріст ціни стримував низький попит на олійну культуру, покупці надавали перевагу купівлям ріпаку. Ціна на соєві боби на базисі СРТ-завод залишилась без змін – 17500 грн/т. Попит від переробних заводів помірний.

Внутрішні ціни пропозицій EXW у сегменті соняшникового комплексу на минулому тижні розвивались різнонаправлено. Котирування соняшникової олії підвищилось до 41500 грн/т (+2500 грн/т). Переробні підприємства підвищували свої ціни у зв’язку з подорожанням олії на експортному ринку та підвищеним попитом від трейдерів. Додатковим фактором зростання ціни на олію, стало подорожання самого соняшнику. У свою чергу котирування соняшникової макухи та шроту знизилось до 8900 грн/т (-100 грн/т) та 9300 грн/т (-400 грн/т) відповідно. Заводи знижували ціни на корми через низьку активність купівельної діяльності тваринницьких підприємств.

У сегменті соєвого комплексу, за результатами минулого тижня середні ціни пропозицій EXW не змінились. Ціна на соєву олію становила – 37000 грн/т. Ціна може зрости через низькі запаси олії. Котирування соєвої макухи та шроту – 17900 грн/т та 18300 грн/т відповідно. Попит від тваринницьких господарств низький.

Джерело: 
Agravery.com