background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

На Одещині відбулось засідання громадської ради при Держводагентстві

         24 травня 2018 року у м. Одеса відбулося  виїзне засіданні громадської ради при Держводагентстві. В засіданні прийняли участь науковці Одещини, фахівці Державної екологічної інспекції в Одеській області та керівництво Держводагентства.    

      Одне із головних питань, яке було розглянуто на засіданні – вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод.

        «Питання якості води у такому маловодному регіоні, як Одещина, є серйозним та потребує першочергового вирішення. Опираючись на офіційні дані державної статистичної звітності, можна сказати, що не промисловість є основним забруднювачем, а комунальні підприємства Одещини», - зазначила Голова Держводагентства Ірина Овчаренко.

          Також, Ірина Овчаренко зауважила: «Одним з інструментів забезпечення зменшення забруднення водних ресурсів є процес надання дозволів на спецводокористування».

          Обговоривши інформацію представників Державної екологічної інспекції в Одеській області та ТОВ «Інфокс» про вплив каналізаційних, господарсько-побутових і промислових скидів, зливових і дренажних стоків на якість поверхневих вод, Громадська рада при Держводагентстві визнала, що немає комунікації між зацікавленими сторонами. Необхідно спільними діями фахівців Держводагентства та Держекоінспекції сприяти та вчасно реагувати на забруднення водних ресурсів області. Членами Громадської рада при Держводагентстві прийнято рішення звернутися до Одеської обласної державної адміністрації переглянути фінансування щодо ремонту очисних споруд.

          Менеджер проектів ГО «Центр регіонального розвитку» Олег Дьяков поінформував присутніх щодо впливу змін клімату на водні екосистеми, відновлення природних заплавних територій для ренатуралізації природних екосистем у басейнах річок України, зокрема щодо комплексного використання ресурсів заплав, як прикладу нового ефективного управління в умовах змін клімату.

             Крім цього, під час засідання громадської ради при Держводагентстві учасниками були обговорені питання щодо зарегульованості річок штучними водоймами; шляхи вирішення питань відновлення водності річок; необхідності відновлення аварійних ділянок захисних дамб та системи протипаводкового захисту на р. Дунай тощо.

              Резюмуючи засідання, голова громадської ради Лілія Гричулевич подякувала учасникам за небайдужість до вирішення водогосподарських проблем Одещини та висловила впевненість, що спільними зусиллями всіх заінтересованих сторін вдасться досягти доброго стану водних ресурсів Одещини.