background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Засідання Громадської ради при Держводагентстві

 

Засідання Громадської ради при Держводагентстві

 

           2 березня 2017 року відбулося засідання громадської ради при Державному агентстві водних ресурсів України. Участь у якому взяли члени громадської ради, фахівці Держводагентства та інші.

 Одним із головних питань на засіданні було публічний звіт за 2016 рік  Голови Держводагенстства Ірини Овчаренко.

Під час свого виступу Ірина Овчаренко докладно ознайомила присутніх з пріоритетними напрямками діяльності Держводагентства у 2016 році. Зокрема, щодо забезпечення у повному обсязі потреб населення та галузей економіки у водних ресурсах в умовах низької водності та заходів спрямованих на покращення екологічного стану вод у басейнах основних річок - Дніпра, Дністра, Сіверського Дінця, Південного Бугу, Інгульця та інші.

           Звернула увагу присутніх на те, що у минулому році Держводагентством, після тривалої перерви, з метою забезпечення питних потреб міста Харкова та населених пунктів Харківської області, була забезпечена подача води каналом Дніпро-Донбас в Краснопавлівське водосховище в об’ємі 106,7 млн.куб.м.

         Окремо Голова Держводагентства зупинилася на процесі підготовки та впровадження нормативно-правових актів, які розроблені на виконання Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо впровадження інтегрованих підходів в управління водними ресурсами за басейновим принципом» та імплементації Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом.

         Акцентувала увагу на питаннях використання коштів державного бюджету. Зокрема зазначила, що основним джерелом утримання та розвитку водогосподарського комплексу у 2016 році були кошти державного бюджету, як це і передбачено Загальнодержавною цільовою програмою розвитку водного господарства та екологічного оздоровлення басейну річки Дніпро на період до 2021 року.

Насамкінець Ірина Овчаренко повідомила представникам громадськості, що Президентом України Петром Порошенком підписано Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру (щодо спеціального водокористування)». Що сприятиме дерегуляції та розвитку підприємництва, поліпшенню умов ведення бізнесу шляхом усунення надмірного навантаження при оформленні права на здійснення спеціального водокористування та приведення процедури оформлення зазначеного права до вимог Закону України «Про адміністративні послуги». Реалізація дозволить спростити дозвільну процедуру у сфері спеціального водокористування.

       За   результатами представлення Іриною Овчаренко публічного звіту про діяльність Держводагентства у 2016 році громадськістю було прийнято одноголосне рішення схвалити вищезазначений звіт.        

                Ганна Цвєткова, координатор напрямку «Вода та санітарія» Всеукраїнської екологічної громадської організації «МАМА-86»,  доповіла щодо проблемних питань використання прибережних захисних смуг. Акцентувала увагу на необхідності внесення змін до деяких законодавчих актів щодо земель водного фонду. За результатами розгляду питання було вирішено направити звернення громадської ради при Держводагентстві до Комітету Верховної Ради України з питань екологічної політики, природокористування та ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи з проханням прискорити розгляд зазначеного законопроекту.

    Із шляхами підвищення водності річок України з метою покращання водозабезпеченості регіонів ознайомив присутніх Віктор Мельничу - координатор водного напрямку Всеукраїнської громадської організації «Національний екологічний центр», заступник голови громадської ради при Держводагентстві. Під час дискусії, яка виникла після доповіді Віктора Мельничука та враховуючи важливість і актуальність порушеного питання було вирішено винести на обговорення вищезазначене питання під час заходів, присвячених відзначенню Дня води. У зазначеному заході прийняла участь завідуюча відділу Тетяна Марченко.