background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Необхідні консолідовані дії на захист Людини праціі

Членам Ради ФПУ, членам Президії ФПУ, Голові ФПУ Г.Осовому
 

Про необхідність кардинального перегляду політики ФПУ і адекватного профспілкового реагування на сучасні соціально-трудові загрози

 Протягом тривалого часу Профспілка працівників АПК б’є тривогу щодо поглиблення кризових явищ на ринку праці, щодо продовження ганебної політики «дешевої рабсили», щодо повсюдного нехтування вимог безпеки праці, щодо системного перешкоджання профспілковій діяльності, а також щодо суттєвого звуження соціальних гарантій на якісну і доступну охорону здоров’я, освіту, комунальні послуги та пенсійне забезпечення.

Профспілка працівників АПК багаторазово пропонувала Федерації профспілок України  сформувати консолідований план профспілкових дій на захист конституційних трудових прав і соціальних гарантій, але всі наші пропозиції проігноровані  або на них надана бюрократична відписка.

Наша Профспілка домагалась включення до розгляду останньою Президією ФПУ питань адекватної профспілкової реакції на загрози секвестру прав у новому Трудовому кодексі, значного ущемлення пенсійних прав, обмежень профспілкової діяльності. Однак протягом 6,5 годин засідання Президії ФПУ так і не знайшлось навіть 5-ти хвилин для обговорення сутності майбутньої Трудової Конституції та інших кричущих соціально-економічних проблем.

Врешті-решт наша Профспілка звернулась не тільки до керівництва ФПУ, а до всіх членів Ради та Президії ФПУ (лист за цим посиланням http://profapk.org.ua/news/prof_news/2057.html  ), але наше звернення ФПУ не вважало за необхідне донести до адресатів.

Що маємо натомість: майже через місяць надходить відповідь від керівника ФПУ, що  вони «поділяють занепокоєння щодо погіршення соціально-економічного становища працівників», але вважають, що соціальний діалог не є безрезультативним… До того ж – нам запропоновано автономно проводити протесні акції і звітувати про це ФПУ, за це Федерація дасть нам гучномовця… А пропозиція  негайного скликання штабу ФПУ – Президії знову залишена без відповіді. (Скан-копія відповіді ТУТ /відповідь_ФПУ.pdf)

Таким чином, найближчими днями без належного профспілкового спротиву Парламент може узаконити значне звуження соціально-трудових прав під гаслом реформ трудового та пенсійного законодавства.

У нас залишились вже не дні, а години, щоб консолідувати профспілковий рух на захист основоположних прав Людини Праці.

Профспілка працівників АПК прийняла рішення солідарної участі 19 вересня у Всеукраїнський акції протесту, що ініціювала Профспілка медиків. Ми також публічно підтримали жорсткі оцінки ситуації та дій на її виправлення, які запропонувала Профспілка металургів. Ми будемо координувати і солідаризувати наші дії з усіма профспілками, які не миряться з політикою гноблення трударів.

Але при цьому ще гостріше постає питання – а в чому тоді сенс сьогоднішньої Федерації профспілок України????

В цій ситуації вважаємо критично важливим вимагати негайного скликання позачергового засідання Ради ФПУ для чесної діагностики соціально-економічної ситуації та формування чіткого плану практичних дій профспілок на захист спілчан від злиденності!

Гуртуймося і переможемо!

 

Голова Профспілки працівників АПК

Ігор Сопелкін