background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Захистимо українську землю та українське село - збережемо країну!

 

Голові Всеукраїнського об’єднання "Батьківщина",

Голові депутатської фракції політичної партії "Всеукраїнське об'єднання "Батьківщина"

Народному депутату України

Тимошенко Ю.В

 

Шановна Юліє Володимирівно!

       Профспілка працівників агропромислового комплексу України засвідчує Вам велику повагу та висловлює щиру вдячність за послідовну і цілеспрямовану діяльність, яку Ви здійснюєте в інтересах працівників сільгосппідприємств, фермерів та всього українського народу на захист української землі.

Земельна реформа, що наразі нав’язується  владою, не ґрунтується на Конституції України, не носить системного характеру, не використовує позитивний міжнародний досвід і не убезпечує від повторення негативних іноземних практик. Цілі такої реформи, методи її здійснення і загрози не є зрозумілими суспільству, а відтак викликають супротив і жорсткі  конфлікти.

Така «земельна політика» у поєднанні з адміністративно-територіальною реформою загострила накопичені роками пласти невирішених гострих соціально-економічних і трудових проблем, але не запропонувала шляхів їх вирішення.

Представники Профспілки працівників АПК взяли активну участь у ініційованому Вашою партією зборі підписів на продовження мораторію на продаж землі, наш профактив був солідарним учасником чисельних акцій протесту в регіонах та у місті Києві.

Тривога у зв’язку з можливими катастрофічними наслідками розпродажу української землі звучала чи не в кожному виступі учасників Зборів голів первинних профспілкових організацій та міжнародної конференції «Земельна реформа. Забезпечення сталого використання земельних ресурсів та розвиток сільських територій. Дотримання фундаментальних трудових і соціальних прав селян та найманих працівників», які проведені 22-23 листопада 2017 року за ініціативи Профспілки працівників АПК України.

Підтримуємо, шановна Юліє Володимирівно, Вашу позицію щодо необхідності продовження мораторію на продаж земель, принаймні до  системного запровадження селозберегаючої політики як основи всіх реформ на селі, а також  формування ефективних державних інституцій забезпечення права власності, передусім, судів та установ кадастру, створення державного земельного банку, якому б селяни мали змогу продати свої паї за справедливою ціною, формування сучасних правил землекористування та контролю за їхнім додержанням землекористувачами.

Просимо Вас і надалі жорстко та неухильно відстоювати конституційні гарантії громадян в сфері земельних відносин, трудові права працівників сільгосппідприємств та не допускати  їх звуження при підготовці й прийнятті нових законів.

Користуючись нагодою дозвольте привітати Вас,шановна Юліє Володимирівно, зі світлими Різдвяними та Новорічними святами. Нехай задумане Вами втілиться в життя, а зроблене добро повернеться Вам сторицею.


З повагою

Голова Профспілки                                                 І.С. Сопелкін