background
На головну сторінку - Новини - Новини регіонів

= S O S =

Крик допомоги протягом року звучить над славною землею-батьківщиною родини Симиренків, Яхненків, Гулаків-Артемовських, інших відомих і простих працьовитих людей Городищини.

Доля дослідної станції помології ім. Л. П. Симиренка Інституту садівництва Національної академії аграрних наук України, раніше відомої всьому світу як Мліївський інститут садівництва, підготувала нове випробування.

Біля 200 га землі, які використовувалися вченими з 1959 року для розвитку вітчизняного садівництва, проведення науково-дослідних робіт та збереження генетичного банку садівництва, бажають відібрати руками Держгеокадастру новоявлені «господарі» українського майбутнього.

Здобутками садівників Городищини є виведення 175 плодових та 49 ягідних сортів. Всьому світу відомий сорт яблук Ренет Симиренка, який став окрасою українського садівництва. На території станції розташований парк-пам’ятка садово-паркового мистецтва.

Неодноразові звернення колективу, місцевої влади до високопосадовців надати можливість законно працювати на землі не увінчались позитивним рішенням.

30 серпня разом з керівником станції Фільовим В. В., головою обласної профспілкової організації працівників агропромислового комплексу Горлач М. В. винесли питання захисту мліївчан на засідання комісії з питань агропромислового розвитку та земельних відносин Черкаської обласної ради для прийняття відповідного звернення обласної ради до Уряду.

 Нами підготовлено текст звернення.  Листи також направили до голови обласної державної адміністрації, Прем’єр-міністру України, Голові Верховної Ради України, Президенту України, запросили комітет з питань аграрної політики та земельних відносин Верховної Ради України провести виїзне засідання із зазначеного питання в с. Млієві.

Маємо надію щодо підтримки народним депутатом України, представником Федерації профспілок України у Парламенті Івченком В. Є., який є ще й заступником голови профільного комітету Верховної Ради України.

Невже корисливість та байдужість чиновників в Україні до її майбутнього, розвитку науки та виробництва, переможе сторічну історію та перспективну роботу колективу?

Петро ШЕВЧЕНКО

Голова Черкаської облпрофради