background
На головну сторінку - Новини - Новини АПК

Відбувся ХVІІ зліт передовиків тваринницької галузі агропромислового комплексу Полтавщини

 Відбувся ХVІІ зліт передовиків тваринницької галузі агропромислового комплексу Полтавщини

   19 лютого 2015 року в с. Копили Полтавського району (на базі комплексу «Зелена дубрава») відбувся XVII обласний зліт передовиків тваринництва.

  Ця подія є визначною для регіону, адже об'єднує кращих з кращих представників тваринницької галузі за підсумками роботи.

   В зустрічі взяли участь: Шведов Валерій Григорович заступник голови Профспілки працівників агропромислового комплексу України, Филоненко Іван Олексійович заступник директора Департаменту агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації, Харченко Галина Михайлівна Голова Полтавської обласної організації профспілки працівників АПК України, Ряжко Валентина Петрівна голова районної організації профспілки працівників АПК Котелевського району, заступник голови Полтавської обласної організації профспілки працівників АПК України на громадських засадах, Вернигора Леонід Михайлович голова Полтавської обласної ради професійних спілок, Іванченко Микола Іванович голова правління ВАТ «Полтаваплемсервіс», Литвин Володимир Іванович генеральний директор СТОВ «Вітчизна» Карлівського району, а також голови районних профспілкових організацій, керівники сільськогосподарських підприємств, передовики галузі тваринництва (зоотехніки, майстри машинного доїння, оператори по вирощуванню та відгодівлі тварин і працівники що обслуговують галузь).

   Під час проведення заходу відбулось підведення підсумків роботи галузі тваринництва за минулий рік та нагороджено кращих працівників грамотами профспілки області, Полтавської обласної державної адміністрації, Полтавської обласної ради і Департаменту агропромислового розвитку. 

   Всього 150 учасників взяли участь у зльоті.

  За рішенням Президії обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу України робота зльоту була присвячена бійцям в зоні АТО. Бійцям, які захищають і дають можливість працювати.
2015 рік є для працівників сільського господарства ювілейним. Виповнюється 20 років з початку проведення аграрної реформи. На сьогодні сільське господарство займає ключову роль в розвитку України так і нашої області. Як підкреслив 11 грудня 2014 року на засіданні Національного прес-клубу по аграрним і земельним питанням заступник Міністра аграрної політики і продовольства Олександр Сень, це 13,0 відсотків валового внутрішнього продукту, 11,0 відсотків бюджету, та одне із основних місць в експортній політиці.
Полтавська область за підсумками 2014 року внесла свій вагомий внесок і займає друге місце в Україні по виробництву зернових культур (перше Вінницька область), та перше місце по виробництву кукурудзи.
    Серед регіонів Україні по поголів’ю ВРХ корів та по виробництву молока в сільськогосподарських підприємствах область займає перше місце, по поголів’ю свиней – четверте.
   Вперше на Полтавщині за підсумками роботи року надій молока на одну корову ( за середнім поголів’ям корів) становить більше 6 тис.кг, а точніше 6106 кг, що на 6,7 відсотки більше ніж у 2013 році. Середньодобові прирости великої рогатої худоби склали 562 гр., що більше на 6,4 відсотки, свиней – 536 гр., що більше 3,9 відсотки в порівнянні з минулим роком.
   На ХVІІ зльоті передовиків тваринницької галузі агропромислового комплексу Полтавщини зібралися кращі з кращих майстрів машинного доїння корів, доярки, свинарки, птахарки, телятниці, механізатори по обслуговуванню ферм та прифермських приміщень, зоотехніки, завідуючі ферм та комплексів, керівники господарств, ведучі спеціалісти районних та обласних організацій і управлінь, голови районних та працівники обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу, представники обласної державної адміністрації та обласної ради, зібралися ті, від кого залежить розвиток аграрного сектору економіки та тваринницької галузі.
    Обласна організація профспілки працівників АПК вносить свою частку роботи у розвиток тваринницької галузі. Щорічно (сімнадцять років) проводиться зліт передовиків тваринницької галузі під егідою Полтавської обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу України. Саме на обласній звітно-виборній профспілковій конференції в грудні 2014 року, голова ЦК Профспілки працівників АПК України Ігор Сергійович Сопелкін звернув увагу конференції на поширенні досвіду проведення такої важливої роботи серед областей України.
   Так, можливості та не використані резерви в області є.
   На протязі десятків років в області працює одна із унікальних на Україні спеціалізованих науково-дослідних установ, що займається розробкою проблем теорії та практики ведення свинарства – інститут свинарства імені О.В. Квасницького.
   В області діє галузева програма розвитку молочного скотарства до кінця 2015 року. В господарствах впроваджуються сучасні технології виробництва продукції тваринництва, працює 29 доїльних залів вітчизняного та зарубіжного виробництва. Остання і найпотужніша встановлена у СТОВ «Воскобійники» Шишацького району, розрахована на одночасне доїння 60 корів. З метою підвищення якості продукції молока більш ніж в 127 господарствах області працюють молокопроводи.
   В цей нелегкий час в Полтавській області реалізується обласна цільова програма Підтримки інвестиційної діяльності, зміцнення міжнародного іміджу та розвитку міжнародного співробітництва Полтавської області на 2014-2016 роки. Саме заходи Програми в агропромисловому комплексі області сприяють продовженню реалізації інвестпроектів з будівництва та реконструкції тваринницьких комплексів, 16 з яких включені до Державної програми активізації розвитку економіки. В кінці минулого та на початку 2015 року збудовано свинокомплекс на 1260 голів ФГ «ХАКА. Свинокомплекси Полтави» Полтавського району, молочно-товарної ферми на 600 голів корів ТОВ «Сенча» Лохвицького району, виготовлена документація на будівництво молочно-товарної ферми на 1000 голів корів СФГ «Світанок» Оржицького району.

  На вказаних об’єктах з боку голів районних та працівників обласної організації профспілки працівників агропромислового комплексу області при тісній співпраці з Департаментом агропромислового розвитку облдержадміністрації, керівників вище вказаних підприємств буде проведена робота по створенню первинних профспілкових організацій з метою прийняття колективних договорів для створення соціально-економічних та побутових умов для роботи і відпочинку працівників. Громадського контролю з питань оплати та охорони праці, прийняття та дотримання Правил внутрішнього розпорядку на кожному підприємстві.

Учасниками обласного зльоту передовиків тваринництва підготовлено Звернення до аграріїв Полтавщини, щодо подальшої стабільної роботи даної галузі

Завантажити:

ЗВЕРНЕННЯ передовиків тваринництва Полтавської  області до працівників ферм – доярок, свинарок, пташниць, механізаторів, до керівників господарств, зоотехніків, ветлікарів та жителів сіл Полтавської області