Профспілка працівників АПК України підтримує відкрите звернення до Президента України Всеукраїнської аграрної ради та закликає керівників обласних організаційних ланок на місцях долучитися до участі у заходах, які проводяться Аграрним союзом України відповідно підписаного меморандуму про співпрацю.
Шановні аграрії, в зв’язку з останніми подіями, які відбулися у Верховній Раді України при голосуванні за Податковий кодекс, де не було враховано інтересів середнього та малого бізнесу та створені умови для розкрадання державного бюджету, ми закликаємо аграріїв України вийти на всеукраїнський страйк з перекриттям доріг. Обіцянки Уряду, що пересічні агарарії отримають додаткові доходи при експорті зернових і технічних культур – є свідомим обманом, відшкодування отримають лише наближені до влади .
В приєднанні лист - відкрите звернення до Президента України Порошенка П.О. з проханням застосувати право вето до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».
Просимо Вас підписати даний документ ( Підприємство, підпис, П.І.Б.) та надіслати нам лист на електронну адресу. В приєднанні також зразок заяви на проведення страйку.
Шановні аграрії просимо Вас приєднатися до страйку лише, за консолідації сил ми зможемо відстояти наші права. В Хмельницькій, Вінницькій, Київській, Сумській, Чернігівській, Черкаській, Полтавській, Кіровоградській, Херсонській, Миколаївській та в інших областях є координатори, що організовують страйки на місцях, якщо у вас є питання, телефонуєте за нижче вказаним номером.
З повагою Чувеєва Ольга
0674721244
Всеукраїнська аграрна рада
Президенту України Петру Порошенку
Відкрите звернення аграріїв до Президента України
Петро Олексійович, від імені представників аграрної галузі України закликаємо Вас накласти вето на проект закону «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходженнях у
2016 році» (реєстр. №3688).
Даний закон з урахуванням внесених до нього поправок суперечить національним інтересам України: зберігає та підсилює нерівність платників податків, веде до розквіту корупції, знищення середнього та малого бізнесу, насамперед, фермерства; скорочення робочих місць.
Виступаючи за скасування спеціального режиму ПДВ Уряд обіцяв відновити відшкодування ПДВ при експорті зернових і технічних культур. Однак, як стало ясно в ході обговорення законопроекту в парламенті, ці обіцянки виявилися обманом.
Насправді Уряд навіть не планував відшкодовувати ПДВ в повному обсязі всім аграріям, як і іншим рядовим підприємцям. У бюджеті просто не передбачено достатньої для цього кількості коштів, відповідна стаття витрат була, навпаки, додатково скорочено на 6,6 млрд грн.
Саме для вирішення цієї проблеми було запропоновано розділити публічний реєстр заявок на відшкодування ПДВ на дві частини, щоб забезпечити своєчасне відшкодування великим експортерам, а підприємствам котрі не ввійшли в число обраних відшкодовувати ПДВ за залишковим принципом.
У результаті кулуарних торгів, що проходили за закритими дверима, дана пропозиція трансформувалося в поділ реєстру на підприємства, що відповідають критеріям автоматичного відшкодування і таким, що критеріям не відповідають, із збереженням таких корупційних підстав для виключення з числа «автоматників» як відсутність по місцю реєстрації та неподання відомостей.
Фактично це позбавляє середніх і малих фермерів, а також їх об'єднання - кооперативи, можливості вчасного і в повному обсязі отримувати відшкодування ПДВ при експорті всієї своєї продукції, а не тільки зернових і технічних культур. Також це зберігає можливості для вимагання хабарів та проявів корупції при формуванні реєстрів.
Враховуючи все вищесказане, ми що нижче підписалися вважаємо неприйнятним скасування спеціального режиму ПДВ, до тих пір поки в законодавстві присутні норми, що дискримінують платників податків за формальними підставами і створюють підґрунтя для корупції, а також допоки Уряд на ділі не доведе, що він готовий і на практиці відшкодовує ПДВ вчасно і в повному обсязі.
Слід зазначити, що така дискримінація суперечить принципу рівності усіх платників перед законом, недопущенні будь-яких проявів податкової дискримінації, який полягає у забезпечені однакового підходу до всіх платників податків незалежно від соціальної, расової, національної, релігійної приналежності, форми власності юридичної особи, громадянства фізичної особи, місця походження капіталу (підпункти 4.1.1 та 4.1.2 пункту 4.1 статті 4 Податкового кодексу України).
Відтак, зазначеним Законом буде порушено статтю 13 Конституції України, відповідно до якої держава забезпечує захист прав усіх суб'єктів права власності і господарювання, а усі суб'єкти права власності рівні перед законом.
У зв'язку з цим, а також враховуючи положення статті 102 Конституції України, згідно з яким Президент України є гарантом додержання Конституції України, прав і свобод людини і громадянина просимо Вас, шановний Петре Олексійовичу, застосувати право вето до Закону України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2016 році».