Як депутати билися за інтереси українського аграрія
|
У середу відбулося непересічне засідання комітету Верховної Ради України з питань податкової та митної політики. Стержневим питанням цього зібрання став розгляд законопроекту 3851-1 (Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників). |
Ще до початку цього засідання було зрозуміло, що обговорення ключового для українських аграріїв законопроекту не буде легким. Тактика, яку запропонували противники повернення спецрежиму оподаткування податком на додану вартість для сільгоспвиробників зводилася по суті до «забалтывания» існуючої проблеми. Всі погоджувалися, що питання дуже важливе, що його потрібно обов’язково вирішувати, але шляхом не прийняття цього законопроекту, а формуванням робочої групи, яка б день і ніч працювала над створенням нового нормативного акту. І саме в цьому новоствореному законопроекті були б усунені всі недоліки оподаткування вітчизняних аграріїв. Під цими недоліками вказувалась відсутність диференціації сільгоспвиробників - платників податків. На думку опонентів з/п 3851-1 не можна вводити однаковий спецрежим оподаткування для всіх категорій сільських господарників. Великі агрохолдинги і маленькі фермери повинні оподатковуватися по-різному. Також вагомим їх аргументом проти підтримки цього законопроекту стала теза, що МВФ проти створення пільгового оподаткування для українських аграріїв. А тому потрібно не розглядати 3851-1, а створити робочу групу для розробки нового законопроекту. (Не приємно було те, що головними адептами цієї думки були окремі представники БПП та «Народного фронту».) Але … більшість депутатів – членів Комітету, дружньо стали на захист розгляду законопроекту щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників.
Олег Валерійович Ляшко, в традиційній для нього манері, продемонстрував «суто правильну позицію» своєї Радикальної партії і призвав підтримати 3851-1. Олександр Володимирович Герега зняв свій законопроект (про внесення змін до Податкового кодексу України щодо захисту прав платників податку на додану вартість та забезпечення соціального захисту сільського населення) і також висловився на підтримку 3851-1. Виступили за наш законопроект і Журжий Андрій Валерійович, і Продан Оксана Викторівна, і Долженков Олександр Валерійович, і Острікова Тетяна Георгіївна та інші члени Комітету. Досить бурхливо, (не перебираючи висловів), «наїхав» на противників з\п 3851-1 Євлахов Анатолій Сергійович. Аргументовано виступили і народні депутати – представники комітету з питань аграрної політики і земельних відносин Бакуменко Олександр Борисович та Козаченко Леонід Петрович. Як один із ініціаторів та авторів з/п 3851-1 виступив і я.
Головна теза на підтримку була наступна: ми зараз будемо рекомендувати прийняти наш законопроект в першому читанні, а потім вже до другого читання зробимо потрібні внесення, в тому числі диференціацію оподаткування сільгоспвиробників.
Емоцій переповнювали зал. Присутні на засіданні представники сільськогосподарської громади ледь стримувалися на своїх місцях. Сім-вісім депутатів дружньо і голосно вимагали перейти до голосування. Стало зрозуміло, що більшість присутніх членів Комітету готові нас підтримати. Після того, як я стисло доповів суть законопроекту перейшли до голосування. З зареєстрованих 23-ох членів Комітету, ми отримали 20 голосів «за». І що ж ми вирішили:
- рекомендувати Верховній Раді України законопроект 3851-1 прийняти за основу;
- створити робочу групу (голова Євлахов Анатолій Сергійович), яка повинна в короткий термін напрацювати та внести відповідні поправки до розгляду цього законопроекту у другому читанні.
Наприкінці, хочу подякувати усім аграріям, яки приїхали 16 березня до Верховної Ради голосно висловити свою позицію на підтримку з\п 3851-1. А також прошу і закликаю усіх кому не байдужа доля українського сільського господарства прийти до стін вітчизняного парламенту, коли в ньому будуть розглядати наш законопроект в першому читанні. Якщо нас буде не вісім, а вісімдесят тисяч – закон буде обов’язково прийнятий.