31 січня відбулося засідання робочої групи з оперативного вирішення питань, пов’язаних з оподаткуванням в аграрному секторі, за участю першого заступника міністра аграрної політики та продовольства України Тараса Висоцького, заступника міністра фінансів України Світлани Воробей, представників Державної податкової служби, облдержадміністрацій та профільних асоціацій.
Про це повідомляє прес-служба Міністерства аграрної політики та продовольства України.
«Податковий штаб функціонує майже два роки, де скоординована взаємодія всіх учасників робочої групи забезпечує вирішення проблематичних питань для аграрного бізнесу. Нам важливо знати, з якими проблемами у сфері оподаткування, ліцензування або держпідтримки стикаються аграрії та в експертному колі напрацювати відповідні рішення, які покращать функціонування їх бізнесу», — коментує Тарас Висоцький.
Зазначається, що учасники обговорили питання мінімального податкового зобов’язання щодо земель сільськогосподарського призначення. Присутніх поінформували, що таке нововведення торкнеться зокрема тієї землі, що обробляється незаконно і з неї отримується і продається врожай, проте податки не сплачуються в повному розмірі і частина доходу приховується. На тих аграріїв, які обробляють землю і офіційно сплачують усі податки, ця норма Податкового Кодексу не вплине.
«Мінімальне податкове зобов’язання не визначається для земельних ділянок, віднесених до сільськогосподарських угідь, які належать фізичним особам на праві власності та/або на праві користування та станом на 1 січня 2022 року заходилися у межах населених пунктів. Перша сплата мінімального податкового зобов’язання відбудеться за результатами 2022 року у лютому 2023 року», — пояснюють у міністерстві.
Також увагу приділили проблематиці реєстрації фермерських господарств на спрощеній системі 4 групи оподаткування. Зокрема, було рекомендовано активізувати роботу регіональних робочих груп з метою вирішення таких питань, а також провести додаткові роз’яснення для агровиробників щодо реєстрації фермерських господарств.
«Учасники обговорили питання щодо зупинення реєстрації податкових накладних/розрахунку коригування у Єдиному реєстрі податкових накладних. Було зазначено, що реєстрація податкових накладних/розрахунків коригування не зупиняється, у разі, якщо податкові накладні/розрахунки коригування відповідають ознакам безумовної реєстрації. Такі ознаки викладені у Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних», — підсумували у Мінагрополітики.