background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Аграрні олігархи з нетерпінням чекають, коли закінчиться мораторій на продаж землі - Вадим Івченко

Мораторій на продаж землі закінчується у грудні 2016. Великі агрохолдинги, які вже тривалий час орендують сотні тисяч гектарів, до цієї події готуються.

Досить зазначити, що аграрні олігархи мають у нинішній ВР чи не найпотужніше представництво за всю історію парламентаризму, пише у Фейсбуці депутат Вадим Івченко.

Влада також поставила перед своїми депутатами завдання: тим чи іншим чином але з 2017 року все ж таки ринок землі запустити. Навіть Президент, у своєму щорічному посланні зазначив, що країна потребує відкриття ринку землі. Більшість законопроектів, які з'являються в аграрному комітеті, мають на меті все ж таки розпочати привласнення земельних ділянок. І непотрібно обманюватись, що це дозволить аграрному сектору розпочати новий виток свого розвитку.

В Раді наразі зареєстровано законопроект № 4010а (Коротка назва "Емфітевзис"). Зазначу, що статті цього законопроекту:
1. Не відповідають вимогам гармонізації нашого господарства з Європейським союзом.
2. Дозволяють здавати землі в субаренду без згоди власника (так званий емвфтевзис).
3. Встановлюють строк оренди - 49 років.
4. Надають право орендарю заставляти її у банк.

Вся аграрна спільнота - Асоціація фермерів та приватних землевласників, аграрні асоціації, наукові установи, аграрні інститути - б'ють на сполох. Вони вважають, що цей закон нав'язує суспільству ринок земель, тим самим позбавивши селян і державу загалом майбутнього.
Ми маємо передати нашим нащадкам майбутнє нашої держави - нашу землю.

Другий закон, який також покликаний обійти мораторій, законопроект №2028а. Ним проводиться корпоратизація фермерських господарств.
Власники земельних паїв будуть ставати членами фермерського господарства та відмовлятись від неї. Автоматично ця земля буде переоформлюватись на юридичну особу.

Вже сьогодні сотні тисяч гектарів сільськогосподарських угідь сконцентровані в руках окремих агрохолдингових компаній, процвітають тіньові корупційні оборудки із земельними ділянками, скуповуються та перепродаються сільськогосподарські підприємства. Аграрна країна не має ні програми розвитку земельних відносин, ні загальнодержавної програми використання та охорони земель!

Вважаю за необхідне:
1. Обмежити концентрацію земель на засадах оренди в руках однієї юридичної особи чи фермерського господарства.
2. Виокремити кваліфікаційні вимоги до орендарів угідь;
3. Залишити чинну норму щодо заборони продажу земель іноземцям;
4. Передбачити пільгове кредитування під заставу прав оренди на земельну ділянку для отримання обігових коштів;
5. Реалізувати комплекс заходів для сприяння мікро- та малому підприємництву на селі;
6. Розробити державну цільову програму підтримки сімейних селянських господарств;
7. Передбачити мікрокредитування для селян, зокрема і за рахунок міжнародної допомоги.

Також хочу нагадати - що по перше - ми представники народу, а не великого аграрного бізнесу. І саме народ має вирішувати, чи на користь той чи інший законопроект. Натомість ми бачимо активно працюючих лобістів, які просувають антиселянські документи. І це не заважає їм на зібраннях цих же асоціацій та на мітингах аграріїв розповідати про те, як вони захищають права працюючого на землі селянина. Чи це не подвійна гра?

"Батьківщина", отримав рішення Комітету захисту рідної землі, одним пунктів якого є вимога до голови Верховної Ради України, голів фракцій щодо неприйнятності законопроекту емфітевзису і прохання взагалі викреслити його з порядку денного Верховної Ради і скасувати поняття "емфітевзисту" для земель сільськогосподарського призначення.

Фракція "Батьківщина" завжди стояла на засадах, що земля не є товаром. Також я заявляю, що ми не дозволимо в обхід мораторію, прийняттям різних законів.

У нас достатньо сил та знання, ми маємо підтримку аграрної спільноти аби не допустити монополізувати найбільше багатство України - землю!
Користуючись нагодою закликаю всіх, хто дійсно переймається майбутнім нашої країни, підтримати продовження мораторію на продаж землі! А колег-депутатів відкликати свої підписи під явно лобістськими законопроектами.