background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Проект Держбюджету-2017 реформує чи вбиває село і АПК?

Водночас з акцією протесту аграріїв під стінами парламенту 4 жовтня проходило грунтовне обговорення впливу урядового проекту Держаного бюджету на 2017 на засіданні Комітету з питань аграрної політики та земельних відносин.

Ключові питання підняті у виступах учасників засідання

-         Мораторій на продаж земель має бути продовжено.
Депутати планують скласти Дорожню карту законотворчої роботи для законодавчого забезпечення системних реформ аграрної політики і лише після створення такої повноцінної правової бази слід повертатись до розгляду питання вільного ринку землі.
Піднято питання про доцільність проведення всеукраїнського референдуму з цього конституційного питання
Ближчим часом мають відбутись ініційовані Комітетом Парламентські слухання з питання ринку землі

 

-         Урядовий проект Держбюджету-17 більше ніж в сім разів скорочує держпідтримку агропромислового комплексу.
Зазначене призведе до падіння сільгоспвиробництва, зокрема тваринного на 5-10%.
За експертними оцінками в галузі АПК може бути втрачено понад 100 тисяч робочих місць

-         Режим спец режиму ПДВ для аграріїв має бути відновлено, принаймні для тваринництва і окремих підгалузей

 Міністр аграрної політики та продовольства України Тарас Кутовий представив профільному парламентському комітеті міністерське бачення проекту аграрного бюджету 2017, а також обговорив із депутатами та представниками асоціацій державну підтримку галузі АПК.

 «Я би хотів просити комітет про підтримку у доопрацюванні бюджету. Мене як міністра цей бюджет влаштовує, ми, як міністерство відстоювали його на  КМУ. Все інше іде на опрацювання шляхом прийняття рішення разом з вами», - зазначив Міністр.

За словами Міністра, Проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Мінагрополітики передбачені видатки у обсязі 8274,5 млн грн. З них на програмами підтримки розвитку підприємств АПК передбачено видатки у обсязі 3721,8 млн грн.

«Є два підходи розподілення держпідтримки, які на сьогодні ми розглядаємо. Перший, - це підтримка «на гектар» і другий, - дотація на одиницю виробленої продукції», - зазначив Кутовий.

У першому варіанті, в першу чергу, за словами Міністра, держпідтримку повинні отримувати фермери, які займаються тваринництвом, нішевими культурами, інвестують в українську сільськогосподарську техніку.

У другому – існує питання якості продукції, за яку фермер може отримати дотацію. «Ми повинні стимулювати галузь виробляти продукцію вищої якості. Якщо говоримо про молоко, то фермери повинні переходити до безконтактного доїння. Якщо про м’ясо, то дотації повинні отримувати тільки ті виробники, худоба яких потрапляє на бій», - переконаний Кутовий.

Серед іншого, за словами Міністра, згідно із запропонованим КМУ проектом Закону України «Про Державний бюджет України на 2017 рік» Мінагрополітики передбачені видатки за програмами по здешевленню кредитів, підтримці закладення молодих садів, виноградників та ягідників, будівництва інфраструктури, відшкодування вартості худоби, та супутніх видатків, дотації «на гектар» нішевої продукції, здешевлення техніки, та інше.

Від Профспілки працівників АПК у засіданні Комітету взяв участь в.о. заступника Голови Профспілки Сергій Кондрюк