Знищити ліс можна за рік. Ростити ж його треба – 100 років, на що йде життя декількох поколінь.
Без державної підтримки загибель лісів півдня і сходу країни гарантована!
Ми не маємо допустити знищення лісів
Загубимо лісорозведення – втратимо врожай
Про це 12 квітня говорили мітингарі під стінами Кабміну та МінАПК.
Організована багатотисячна мирна акція по рішенню Президії ЦК Профспілки працівників лісового господарства України.
Солідарну участь у акції взяли представники Профспілки працівників АПК на чолі з Головою Профспілки Ігорем Сопелкіним
У виступах Голови Профспілки Степана Кривов’язого, інших учасників акції зазначалось, що її проведення зумовлено численними зверненнями лісогосподарських підприємств південного регіону щодо критичного стану, в якому вони опинилися через відсутність бюджетного фінансування.
Через відсутність фінансування весняну посадку лісових культур підприємства півдня практично не здійснювали.
На підприємствах майже не залишилось працівників, які повинні проводити догляди за лісовими культурами, профілактичні протипожежні заходи та охорону лісових масивів від пожеж та лісопорушників, захист від хвороб та шкідників лісу.
На підприємствах галузі, зокрема півдня, відбувались масові звільнення висококваліфікованих фахівців, офіційна робота за режимом скороченого робочого часу, та вимушені відпустки без збереження заробітної
Заробітна плата працівникам виплачується тільки у випадку одержання підприємствами допомоги, від ресурсних підприємств і з значними затримками. За 2 місяці 2017 року середньомісячна заробітна плата по південних областях - від 1975 грн. до 3000 грн. Збільшилась заборгованість із виплати заробітної плати по цих же підприємствах та склала за оперативними даними - 7,5 млн.грн. Підприємства на межі банкрутства, проведення лісогосподарських заходів стало не можливим.
Учасники акції протесту вимагали:
1. Терміново відновити фінансування лісогосподарських заходів південно-східного регіону.
Уже другий рік поспіль держава не фінансує лісогосподарські заходи по охороні і захисту понад мільйону гектарів лісів півдня і сходу, що незворотньо веде до виникнення значних техногенних катастроф, серйозного ускладнення соціальної обстановки в цих регіонах. Лише з початку цього року в лісах виникло вже 128 пожеж на площі майже 194,5 гектарів. Близько 2 тисяч спеціалістів галузі цього регіону звільнились з роботи, понад 2.5 тисячі осіб перебували у відпустках без збереження зарплати. Завчасно вирощений для цих робіт садивний матеріал залишився невикористаним завдавши цим величезних збитків лісовим господарствам. Численні звернення галузевої профспілки щодо неприпустимості таких дій влада не чує, багаторазово обіцяних коштів на фінансування так і не виділяє.
2. Припинити практику призначення на керівні посади лісової галузі спеціалістів, які не мають фахової лісової освіти та відповідного досвіду роботи в лісогосподарській галузі.