У Верховній Раді України відбулися парламентські слухання на тему: "Пріоритетність додержання страхових засад при реформуванні пенсійної системи"
Багато було виступаючих з діаметрально протилежними позиціями, але без системних пропозицій чи консолідованих альтернатив.
Дуже прикро, що позиція СПО профспілок і ФПУ не були проголошені, пропозицій до проекту Рекомендацій парламентських слухань профспілки не подали, хоча більше півсотні представників різних професійних спілок були учасниками цього заходу. Не може не дивувати відсутність на слуханнях керівництва ФПУ і інших профоб’єднань – права теперішніх і майбутніх пенсіонерів не є пріоритетом??
Єдиним виступаючим від профспілок був Сергій Українець – заступник голови галузевої профспілки нафтогазу.
Більшість виступів були схожі на самопіар або проголошення мантр без обґрунтування і конкретних пропозицій до підсумкового документу слухань
Питання, що так і залишились без відповідей:
- Чому досі приховується(навіть від народних депутатів) проект закону про пенсійну реформу, хоча керівники держави і мінсоцу про нього говорять вже третій місяць??
- Хто замовник і автор цього варіанту пенсійних трансформацій та в якій ролі в цьому процесі виступає МВФ, Світовий банк, а в якій Уряд і нардепи?
- Коли буде нарешті проведено аудит Пенсійного фонду та створено електронний реєстр пенсіонерів?
- Відкрито лобіюється запровадження обов’язкового накопичувальної системи, а чому не приводиться жодного механізму гарантування від інфляційного знецінення довгострокових пенсійних накопичень чи банкрутства цих установ?
Так який висновок?
А його так і не вдалось сформувати, чим напевно скористаються лобісти цієї реформи.
А пересічні громадяни?
Залишаться як завжди у розбитого корита, чи профспілки таки солідарно стануть на захист теперішніх і майбутніх пенсіонерів???
ДОВІДКОВО
Станом на 1 січня 2017 року, на обліку в органах Пенсійного фонду України перебувало 11 938,8 тис. пенсіонерів, що на 357,7 тис. осіб менше порівняно з аналогічним періодом попереднього року.
Із загальної чисельності пенсіонерів 7521,4 тис. (63%) становлять жінки, 4429,6 тис. (37%) - чоловіки. Середній розмір пенсій жінок -1624,08 гривень, чоловіків -2174,19 гривень.