Профспілка працівників агропромислового комплексу прийме солідарну участь у акції протесту 19 вересня, що проводить Профспілка працівників охорони здоров'я.
Солідарно підтримуючи вимоги медиків, представники Профспілки працівників АПК вийдуть на акцію і з додатковими вимогами щодо забезпечення конституційних прав мешканців сільської місцевості на якісну і доступну медичну допомогу, а також на гідний соціальний захист працівників сільгосппідприємств у випадку втарти працездатності через хворобу.
Вимоги Профспілки працівників охорони здоров’я України до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України
Професійна спілка працівників охорони здоров’я України, висловлюючи обурення несправедливими, дискримінаційними підходами в оплаті праці та порушенням наших трудових прав, встановлених законодавством України: невиплати заробітної плати, допомоги на оздоровлення, скасування та обмеження виплат доплат і надбавок; переведення на роботу на умовах неповного робочого часу, відправлення у відпустки без збереження заробітної плати, скорочення персоналу, збільшення навантаження, переведення на строкові трудові договори (контракти); звуження обсягу професійних пільг та гарантій (скасування пенсій за вислугу років, безплатного користування житлом з освітленням та опаленням тощо);
Не погоджуючись з безсистемною, науково та економічно не обґрунтованою реформою системи охорони здоров’я, яка не відповідає Конституції України та законодавству України, не передбачає необхідного фінансування для забезпечення конституційного права громадян на безоплатну, якісну та доступну медичну допомогу, гідних умов та оплати праці працівників галузі
ВИМАГАЄ:
1. Призначити Міністра охорони здоров’я України (з метою посилення відповідальності за діяльність галузі в умовах впровадження медичної реформи).
2. Збільшити обсяг медичної субвенції на 2017 рік не менше ніж на 3,9 млрд . грн. для забезпечення:
- своєчасної та у повному обсязі виплати заробітної плати працівникам закладів охорони здоров’я з урахуванням диференціації згідно із вимогами законодавства;
- виплати допомоги на оздоровлення;
- погашення заборгованості з виплати заробітної плати.
3. Ліквідувати «зрівнялівку» в оплаті праці шляхом підвищення з 01 вересня 2017 року на два тарифних розряди ЄТС посадові оклади лікарів, медичних сестер, у тому числі спеціалістів із вищою немедичною освітою для забезпечення єдиних підходів в оплаті праці працівників бюджетної сфери.
4. Встановити медичним працівникам державних і комунальних закладів охорони здоров’я надбавку за престижність праці.
5. Забезпечити в повному обсязі видатки на оплату праці працівників державних установ Національної академії медичних наук України.
6. Розпочати до 15 вересня поточного року:
- роботу примирної комісії по врегулюванню колективного трудового спору між Профспілкою працівників охорони здоров’я України та Кабінетом Міністрів України;
- колективні переговори щодо укладання Галузевої угоди на новий термін.
7. Здійснювати реформу системи охорони здоров’я з дотриманням Конституції України та законодавства України, з урахуванням позиції Профспілки та думки медичної спільноти.
8. Не допустити руйнації і комерціалізації системи охорони здоров’я, зберегти кадровий потенціалу галузі, забезпечити конституційне право громадян на доступну та якісну медичну допомогу.
9. Виконати рішення судів щодо скасування постанови КМУ № 442 від 10.09.2014 року (в частині реорганізації ДержСЕС України) та постанови КМУ № 1024 від 25.11.2015 року (скорочення ліжкового фонду).