Достатньо унікальне опитування проведено на передодні міжнародної конференції “Політичні партії та профспілкові рухи”, що була організована Інститутом демократії та соціального прогресу (ISDP) та “Соціал-демократичною платформою”.
Понад 1500 респондентів відповіли на питання анкети «Профспілки: що нам про них відомо?». З опитуваних – понад 75% молоді люди до 35 років і майже 60% не є членами профспілки.
Результати опитування були презентовані 12 травня на конференції.
Зокрема:
- 65% визнають потрібність профспілок для сучасної України. Майже половина опитуваних вважає профспілки ефективною формою об’єднання людей для захисту прав та інтересів. Для чверті - профспілки є формальним об’єднанням для розподілення путівок і подарунків. А кожен десятий вважає, що профспілки це пережиток Радянського Союзу
- Дві третини опитуваних не змогли назвати прізвище жодного профспілкового лідера. Авторитетною позицію профспілок вважають лише кожен п’ятий.
- За співпрацю профспілок з політичними партіями виступає близько половини опитаних. Сенсом такої кооперації визначено напрацювання і просування законопроектів та проведення консультацій для висування спільних вимог.
Окрім того на конференції відбулися панельні дискусії
- Інтереси «людини праці» — хто має їх відстоювати на національному та міжнародному рівнях? Чи здатні політичні партії чути голос простих робітників?
- Погляд політичних партій на співпрацю з профспілками.
Спікери панельних дискусій та учасники конференції найбільш жвавово обговорювали такі питання:
- Чи є потреба у співпраці профспілок і партій та хто її більше потребує?
— Чи прийнятним є європейський досвід?
— Що є спільним та різним у підходах профспілок і партій?
— Основні виклики для профспілок та партій?
— Хто представляє інтереси найманих працівників у політиці?
— Яке суспільство ми будуємо?
— Ідеологія. Чи є запит на оновлення?
У конференції прийняли участь представники Профспілки працівників АПК Володимир Ворох, Сергій Кондрюк та Василь Хвостиков, які провели цікаві консультації з організаторами та учасниками щодо соціально-трудової проблематики та виступили з ініціативами щодо наступних тем публічних обговорень.