8 травня у Міністерстві праці та соціальної політики України відбулося засідання Центрального міжвідомчого штабу з координації організації оздоровлення та відпочинку дітей. Засідання проходило у режимі відеоконференції за участю представників зацікавлених міністерств та відомств, а також Федерації профспілок України, зокрема заступника Голови ФПУ Євгена Драп’ятого.
На розгляд було внесено проєкт Доручення Прем’єр-міністра України з питань підготовки й організації дитячого оздоровлення влітку 2020 року.
На жаль, представниця Міністерства охорони здоров’я України не надала, попри очікування всіх присутніх, жодних прогнозів щодо можливого терміну зняття обмежувальних заходів, які б дозволили приймати дітей на відпочинок і оздоровлення.
У той же час Міністерство праці і соціальної політики України рекомендує місцевим органам влади розпочинати тендерні процедури із закупівлі дитячих путівок на оздоровлення. Також міністерство пропонуватиме Уряду внести зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 02.03.2020 № 211 щодо встановлення чітких критеріїв, яким мають відповідати дитячі оздоровчі заклади в нинішніх умовах. Поки ж дитячим оздоровницям рекомендовано усунути недоліки у забезпеченні протипожежних заходів та провести дистанційне навчання своїх працівників з охорони та безпеки праці.
Що стосується пришкільних дитячих таборів, то представники Міністерства освіти і науки й Держпродспоживнагляду не рекомендують відкривати їх у цьому році через високий ризик зараження дітей. Представник Міносвіти висловив також припущення щодо можливого відтермінування початку навчального року в загальноосвітніх школах до 1 жовтня ц.р.
Є і гарні новини. Представниця Укрзалізниці повідомила про зменшення вартості бронювання квитків для пільгових категорій груп дітей, які виїжджають до місць відпочинку і у зворотному напрямі, про що раніше неодноразово наполягала Федерація профспілок України.
Євген Драп’ятий у своєму виступі акцентував увагу на необхідності зменшення вартості дитячої путівки шляхом надання податкових преференцій тим підприємствам, які утримують дитячі оздоровчі заклади, а також через зниження плати за землю, податку на нерухоме майно, тарифів на електроенергію і комунальні послуги. Також запропоновано включити до рішення Штабу пропозицію щодо підготовки Міністерством охорони здоров’я нормативного акта, який би в умовах реформування медичної галузі встановлював механізм направлення медичних працівників для сезонних робіт у дитячі заклади оздоровлення і відпочинку. Висловлено низку інших пропозицій, які надійшли від всеукраїнських профспілок і територіальних профоб’єднань. Ці пропозиції будуть опрацьовані й надані Міністерству соцполітики для включення до проєкту Доручення Прем’єр-міністра України міністерствам та відомствам, а також органам місцевого самоврядування щодо організації дитячого літнього оздоровлення 2020.