Відбулася нарада керівництва ФПУ з керівниками Всеукраїнських профспілок, територіальних профоб'єднань у режимі відеоконференції в Zoom.
Під час наради учасники розглянули низку питань, серед яких антикризові заходи, реалізація яких спрямована на те, щоб пом’якшити економічні та соціальні наслідки карантинних заходів для людей. З цього питання попередньо Голова СПО Григорій Осовий і голова СПО роботодавців Дмитро Олійник вже надіслали спільне Звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля.
У своєму виступі Голова ФПУ Григорій Осовий, зазначив, що питання щодо розгляду парламентом сумнозвісного антипрофспілкового законопроекту №2681 стоїть дуже гостро для всієї профспілкової спільноти, і або до профспілкових вимог дослухаються та відтермінують розгляд даного законопроекту і створять відповідну робочу групу щодо його доопрацювання в профільному парламентському комітеті, або правляча сила буде йти «напролом» і намагатися внести його до сесійної зали для голосування. Наше завдання, наголосив профлідер повернути його на доопрацювання, тому що, якщо він буде проголосований у першому читанні, то зміни і доповнення можна буде вносити до другого читання лише щодо проголосованих статей, а чи будуть вони потім проголосовані? Нам потрібна нова редакція цього законопроекту. Через звернення, заяви інші методи впливу ми повинні донести профспілкову позицію до кожного народного депутата України. Якщо належного реагування не буде, ми маємо задіяти всі законні способи протистояння.
Зараз по всій країни зростає масове невдоволення членів профспілок щодо антипрофспілкового законопроекту. Це засвідчують заяви та звернення членів профспілок, які надходять практично з усіх регіонів. Лише сильна воля і консолідація навколо цього питання, допоможуть повернути процес у правове русло, підкреслив на нараді Голова ФПУ Григорій Осовий.
У країні відсутнє народовладдя – звучало у виступах керівників членських організацій ФПУ. Відсутня належна реакція на петицію, яку підписали більше 25 тис. членів профспілок про не підтримку антипрофспілкового законопроекту від Галини Третьякової та збір підписів за її відставку з посади голови профільного парламентського комітету.
Заступник Голови ФПУ Володимир Саєнко також наголосив на необхідності активних дій профспілок, які б спонукали владу прислухатись до вимог працівників, які мають гарантоване Конституцією право на об’єднання і солідарні дії на захист своїх трудових прав, гідне життя. А також акцентував увагу на необхідності участі профспілок у місцевих виборах, що мають відбутися восени поточного року для представництва інтересів найманих працівників.
ФПУ підтримала Міжнародна організація профспілок, Європейська конфедерація профспілок, національні профцентри європейських країн, галузеві – Глобальний союз Indastrial та інші у боротьбі з антипрофспілковим законом.
Учасники наради всебічно обговоривши порушене питання дійшли висновку про необхідність проведення у період з 22 по 26 червня ц.р. всеукраїнської попереджувальної акції протесту в м. Києві та регіонах.
Детальніше: http://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/18327-ff.html
Прес-центр ФПУ