background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Підвищення мінімальної заробітної плати: позиція профспілок

 

Президентом України В.Зеленським 6 серпня 2020 року до Верховної Ради України внесено проект Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про Державний бюджет України на 2020 рік» за реєстр № 3963 (http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=69648), яким ініційовано підвищення мінімальної заробітної плати з 1 вересня ц.р. до 5000 грн.

 

 

Водночас, як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту, з метою збереження співвідношення між розмірами посадового окладу працівника 1 тарифного розряду ЄТС і коефіцієнтів з оплати праці працівників установ, закладів та організацій окремих галузей бюджетної сфери та мінімальною заробітною платою, що склалося у поточному році, передбачається збільшення видатків на підвищення розміру посадового окладу працівника 1 тарифного розряду Єдиної тарифної сітки та встановлення його у розмірі 2 225 гривень.

 

Анонсоване підвищення мінімальної заробітної плати, на необхідності проведення якого постійно наполягає Спільний представницький орган об’єднань профспілок з метою забезпечення достатнього рівня життя працівників та їх сімей, наблизить виконання домовленостей Генеральної угоди на 2019-2021 роки щодо досягнення мінімальної заробітної плати до фактичного розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Водночас слід зазначити, що за розрахунками Мінсоцполітики вже в цінах червня ц.р. прожитковий мінімум склав 5149 грн., тобто більше ніж запропоновано Президентом України, і цілком очевидно, що в умовах традиційного підвищення цін і тарифів в осінньо-зимовий період він буде ще зростати. 

Генеральною угодою, також, передбачено забезпечення співвідношення мінімальної заробітної плати до середньомісячної на рівні 50% на кінець року. Враховуючи, що середньомісячна заробітна плата у 2020 році прогнозується Урядом на рівні 10709 грн, зазначене підвищення мінімальної заробітної плати забезпечить зростання співвідношення її розміру до середньомісячної заробітної плати лише до 46,7%.

Тому Голова СПО об’єднань профспілок Григорій Осовий, зважаючи на вимоги чинного законодавства, зокрема ст. 10 Закону України «Про оплату праці», звернувся листом до Кабінету Міністрів України та СПО роботодавців щодо необхідності прискорення проведення переговорів Сторін соціального діалогу з визначення розміру мінімальної заробітної плати.

 

Прес-центр ФПУ,

Департамент з питань бюджету та оплати праці ФПУ

 

Детальніше: http://fpsu.org.ua/256-holovna-novyna/18763-pidvishchennya-minimalnoji-zarobitnoji-plati-pozitsiya-profspilok.html