background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Прес-конференція за участю представників Профспілки працівників АПК: "Чому майбутнє студентства під загрозою або влада «грає» проти молоді України"

  6 квітня 2016 року в  ІА "УНІАН" відбулася прес-конференція прогресивної профспілкової молоді.  Тема зустрічі: «Чому майбутнє студентства під загрозою або влада «грає» проти молоді України»

Активну участь у прес-конференції взяли представники Профспілки працівників АПК України, Профспілки працівників освіти і науки України, Профспілки працівників охорони здоров'я України.  Організатором заходу виступила Молодіжна рада Федерації профспілок України.

Основні питання, які були озвучені в процесі проведення конференції: Чому в Україні не виконується законодавство щодо захисту прав студентів і хто має нести відповідальність за це? Яке майбутнє чекає на випускника вищого навчального закладу і чому існує проблема працевлаштування випускників? Чому Міносвіти «грає проти» гідного майбутнього студентської молоді? Що дасть країні скорочення студентських стипендій більш ніж вчетверо? Для чого влада лобіює законопроект № 3474? «Родзинки» проекту. Також буде повідомлено, що Всеукраїнська акція «Профспілки. Боротьба за Україну» переходить у Попереджувальну всеукраїнську акцію протесту на захист гідного майбутнього студентської молоді України. 

Спікерами прес-конференції стали лідери профспілок від Києва, Львова, Одеси, Харкова: Катерина Баришева – голова Молодіжної ради Федерації профспілок України, голова Київської обласної профспілки працівників АПК; Ольга Чабанюк – голова первинної профспілкової організації КНЕУ ім. Вадима Гетьмана; Вадим Пєнов – голова первинної профспілкової організації студентів та аспірантів Одеського Національного університету ім. Мечникова; Олена Угоднікова – голова первинної профспілкової організації студентів Харківського національного університету міського господарства імені Бекетова; Власій Пилипко – представник первинної профспілкової організації студентів НМУ імені О.О. Богомольця; Фарафонов Антон - заступник голови первинної профспілкової організації студентів і аспірантів Львівського національного університету ветеринарної медицини та біотехнологій імені С.З.Гжицького.
 

 

 

Молодь у виступах наголошувала, що відчуває утиск своїх прав на доступну і якісну освіту, належне стипендіальне забезпечення, оновлення матеріально-технічної бази гуртожитків і закладів оздоровлення, таборів, які в підпорядкуванні наавчальних закладів, охорону здоров'я, соціальний захист, об’єднання у профспілкові організації для захисту прав студентів.

 Катерина Баришева озвучила, що сьогодні профспілками об’єднано більше 2 мільйонів учнівсько-студентської молоді, інтереси і потреби якої зухвало ігноруються державою. Вихід маємо лише один - об'єднуватися і виборювати свої законні права.

  На жаль, сьогодні держава в більшості випадків ігнорує інтереси студентства, зокрема приймаючи і системно не виконуючи закони, постанови, розпорядження, які забезпечували хоча б мінімальний соціально-економічний захист. Як результат, маємо системні та неминучі наслідки :
- скорочення державного замовлення на підготовку фахівців ВНЗ;
- відсутність гарантованого першого робочого місця для випускників;
- дискримінація на ринку праці відносно молодих фахівців;
- втрата мережі санаторіїв, профілакторіїв та спортивно-оздоровчих таборів;
- відсутність ефективної програм молодіжного житлового кредитування;
- невідповідне до законодавства стипендіальне забезпечення та відсутність індексації.

 

 

 

Студентська, профспілкова молодь акцентує увагу, що сьогодні органи влади мають наміри звузити права студентів на стипендіальне забезпечення, що підтверджується розробленим Міністерством освіти і науки України законопроектом «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)». Одним з антисоціальних намірів законопроекту є позбавлення стипендії студентів, які успішно навчаються, оскільки передбачається забезпечення академічною стипендією на рівні 15-20% студентів денної форми навчання, які навчаються за бюджетні кошти. Тобто замість 5 млрд. гривень стипендіального фонду залишиться 1 млрд. гривень. Майже 500 тисяч студентів залишаться без стипендій! На попередніми підрахунками, лише 100 тисяч «щасливчиків» отримуватимуть з вересня 2016 року стипендії. Зазначимо, що сьогодні охват стипендіями становить 75%. Тобто, більш ніж вчетверо відбудеться скорочення охоплення стипендіями студентів навчальних закладів!

 Також у планах Міністерства освіти і науки відсутні програми розвитку студентських гуртожитків. Зокрема через Постанову КМУ № 65 (від 1 березня 2014 р. )

На завершення прес-конференції учасниками було анонсовано, що  7 квітня 2016 року об 11.00 в Парку ім. Тараса Шевченка відбудеться Попереджувальна всеукраїнська акція протесту на захист гідного майбутнього студентської молоді України.