background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Студентcька молодь провела попереджувальну акцію протесту!

 7 квітня 2016 року у парку імені Т. Шевченка відбулася попереджувальна всеукраїнська акція протесту молоді. Студенти аграрних вищих навчальних закладів України взяли активну участь у акції і разом з усіма звернулися до влади з вимогою припинити наступ на їх соціально-економічні права, гарантовані законодавством.

Основні гасла акції: “Стипендію усім студентам, хто успішно навчається!", "Руки геть від наших грошей!", "Контрактники і бюджетники мають рівні права на стипендію!”.

Ініціювали даний захід студентські організації територіальних і галузевих профспілок, Молодіжна рада ФПУ.

До учасників акції зверталася Катерина Баришева, голова Київської обласної профспілки працівників АПК, голова Молодіжної ради ФПУ і наголосила, що сьогодні профспілками об’єднано більше 2 мільйонів учнівсько-студентської молоді, яка налаштована боротися за свої законні права через те, що держава ігнорує інтереси студентства. Що сьогодні, на жаль,  держава ігнорує інтереси молоді, приймаючи, але системно не виконуючи закони, постанови, розпорядження, які забезпечували б студентській молоді бодай мінімальний соціально-економічний захист.

У звернені зокрема йшлося про розроблений Міністерством освіти і науки України законопроект «Про внесення змін до деяких законів України щодо фінансування вищої освіти (щодо економічних відносин у сфері вищої освіти)», який вказує на наміри влади звузити права студентів на стипендіальне забезпечення. Згідно із законопроектом, вже з 1 вересня 2016 року передбачається забезпечення академічною стипендією лише 15-20% студентів денної форми навчання, які здобувають освіту за державний кошт. Майже 500 тисяч учнів можуть втратити стипендії.

За словами учасників акції на сьогодні розмір стипендії для студентів університетів, академій, інститутів становить 825 гривень, коледжів, технікумів, педагогічних училищ – 622 гривні, що відносно гарантованого Законом України «Про вищу освіту» прожиткового мінімуму складає лише 60% та 46,8% відповідно. Але головне запитання в даному контексті: "Як молода людина в період свого соціального становлення може "ВИЖИТИ" на таку низьку стипендію"?

До протестувальників зверталися студентські активісти Національного університету біоресурсів і природокристування України, які зробили акцент на питаннях вимушено переміщених осіб, для яких ще й досі не розроблений механізм забезпечення соціальних гарантій, прописаних законодавчо і прийнятих торік. Говорили також про те, що завдяки діям уряду ми маємо втрачену мережу санаторіїв-профілакторіїв та спортивно-оздоровчих таборів.

Студенти сформулювали ряд вимог, які було покладено у Резолюцію, яку учасники акції протесту затвердили та вирішили передати у відповідні інстанції: Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України. Основні з них:

– забезпечити виплату стипендій всім встигаючим студентам на рівні прожиткового мінімуму;
– не допустити зменшення державного замовлення на підготовку фахівців у вищих навчальних закладах;
– затвердити державну програму «Студентський гуртожиток» з її фінансовим забезпеченням та дотриманням Державних будівельних норм;
– забезпечити пільговий проїзд студентській та учнівській молоді в усіх видах міського, приміського та міжміського транспорту;
– не допустити прийняття Закону України «Про внесення змін до Закону України «Про професійні спілки, їх права та гарантії діяльності» № 3474, як такого, що звужує права студентської молоді на участь у профспілках;
– затвердити порядок державної цільової підтримки студентської та учнівської молоді з числа учасників бойових дій, а також студентів і учнів, один із батьків яких загинув у районі проведення АТО або під час масових акцій громадянського протесту, студентів та учнів з числа внутрішньо переміщених осіб;
– забезпечити призначення та виплату стипендії студентам та учням з числа дітей шахтарів відповідно до Закону України «Про підвищення престижності шахтарської праці».
– зберегти існуючу мережу студентських оздоровчо-спортивних закладів з їх фінансовим забезпеченням;
– забезпечити створення нових робочих місць для працевлаштування випускників вищих та професійно-технічних навчальних закладів;
– дотримуватись норм чинного законодавства з фінансових та соціально-економічних питань, зокрема при ухваленні державного бюджету та виділення на освіту видатків у розмірі не менше 10% ВВП.

Далі студенти рушили до Алеї Героїв Небесної Сотні, де вшанували пам’ять загиблих покладанням квітів. Після -відбулася процедура передачі резолюції представникам кабінету міністрів. У документ був доданий пункт з вимогою до прем'єр-мністра України зобов'язати міністра освіти і його заступника зустрітися з представниками студентських профспілкових організацій. Резолюцію прийняв представник секретаріату Михайло Шевченко.