background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

30-та Регіональна Конференція FAO

 2-3 травня в місті Анталія (Туреччина) відбулась 30-та Конференція FAO(Продовольча і сільськогосподарська організація Обєднаних Націй). FAO була створена в 1945 році з метою надання допомоги мільйонам  голодаючих у всьому світі та викорінення бідності.

У роботі конференції взяли участь 56 представників західної і східної Європи та Центральної Азії. Серед учасників були присутні представники громадянського суспільства, профспілок, корінних народів, фермерів та НПО, з них 30 жінок та 26 чоловік.  Міжнародний  союз IUF на конференції представляли: координатор  Світлана Боінчан, заступник Голови Профспілки працівників АПК Ураїни Світлана Самосуд та заступник голови Федерації профспілок АПК Киргизстану Жеенбек Осмоналієв.

Учасникам конференції було запропоновано декілька тематичних дискусій щодо імплементації цілей стійкого розвитку (SDGs) в Європі та Центральній Азії, визначення поточних та майбутніх пріоритетів у роботі FAO в регіоні серед яких:  агроекологія, землекористування, достойна праця, гендер  та  розвиток сільськогосподарських районів регіону.

На конференції було схвалено Резолюцію до урядів держав щодо доступу сільськогосподарських працівників та фермерів до ринку землі, відповідальності за інвестиції в сільське господарство та доступу до продовольства корінних народів.

Спільними зусиллями делегації Міжнародного союзу IUF та за особистим наполяганням Сітлани Боінчан до Резолюції було включено розділ з достойної праці, зайнятості та інших питань гарантованих сільськогосподарським працівникам конвенціями МОП.

Учасниками конференції було зазначено, що за останні 75 років від Лісабонну до Владивостоку стандарти праці мало чим відрізняються і сьогодні не доводиться говорити про  достойні умови праці та достойну зайнятість. Навпаки, все  більших розмахів набирає примусова праця та інші види нетрадиційної зайнятості, на що необхідно звернути увагу керівникам та високопосадовцям  усіх держав регіону.

Особлива увага FAO зосереджена на гендерних проблемах і ролі жінки. Зазначаючи, що жінки складають половину жителів планети,  лише незначна частина з них мають доступ до достойної зайнятості та беруть участь у процесах прийняття рішень. Основними труднощами, з якими вони стикаються є нерівні можливості в отриманні освіти та участі у дохідній діяльності, дискримінація і сегрегація на ринку праці і правах спадковості, а також шлюбно-сімейному законодавстві.

Жінки роблять важливий   внесок у сільське господарство і сільське підприємництво в усіх регіонах розвинених країн, працюючи фермерами, робітницями і підприємцями, але постійно наражаються на ряд  обмежень, що знижують не лише їх продуктивність праці, але й впливають на сільськогосподарське виробництво, економічний приріст та благополуччя їхніх родин, общин, країн. Тому FAO проводить постійний моніторинг цих проблем в регіоні та  надає рекомендації щодо необхідних дій у подоланні тих чи інших проблем.

В ході проведення конференції було обрано Комітет сприяння у складі 12 осіб, у якому щонайменше 50%  це представники громадських організацій. Він стане платформою для забезпечення основних напрямків роботи  FAO в регіоні, участі у діалозі з  відділеннями у кожній країні та Регіональним відділенням, доступу до інформації та процесу прийняття політичних рішень.

Нові цілі в області стійкого розвитку, прийняті ООН у вересні минулого року, повинні бути досягнуті всіма країнами світу, в тому числі країнами Європи та Центральної Азії  і Комітет сприяння буде одним із інструментів для їх втілення в життя.

Чудова фраза Генерального директора FAO Жозе  Граціану да Сілва говорить: «Якщо кожен з нас зробить свою роботу, то ми зможемо подолати голод вже за життя нинішнього покоління». То ж до роботи!