Новий звіт з ЄСВ вперше подаємо за червень
Нагадаємо, що з 17.05.2016 р. діє оновлена Інструкція про ЄСВ. Тепер справа дійшла й до Порядку формування та подання страхувальниками звітності щодо сум нарахованого ЄСВ. Наказом Мінфіну N 441 від 11.04.2016 р. його викладено в новій редакції. Відредаговано також і самі звіти (місячні форми NД4, NД7, річні - NД5, NД6) та довідники для їх заповнення. Зміни в першу чергу пов'язані зі скасуванням утримань ЄСВ та запровадженням єдиної ставки нарахувань (22%). Попередньо офіційне опублікування документа заплановано на 27 травня в "Офіційному віснику України" N 39. Наказ набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування, тобто з 1 червня 2016 року.
Податківці на власному веб-порталі вже встигли роз'яснити, що звітність за травень 2016 р. подається у червні 2016 р. за формами звітності, затвердженими наказом Мінфіну N 435 від 14.04.2015 р. Починаючи з 1 липня 2016 року звіти з ЄСВ за звітний період "червень 2016 року" подаватимуться вже за новою формою. До того ж фіскали вже надали для використання розроблені електронні формати звітності, які можна завантажити на офіційному сайті ДФС.
Звіт за попередній звітний період (періоди) до 2016 року, який не подавався, подається до органу доходів і зборів за формою, що діяла з 1 травня 2015 року. Такий Звіт подається лише один раз за один звітний період.
Крім того, звітність про нарахований ЄСВ на суми виплат найманим працівникам та іншим особам протягом строку військової служби ФО - підприємця, призваного на військову службу під час мобілізації або залученого до виконання обов'язків щодо мобілізації, подається:
- уповноваженою особою ФО - підприємця у визначені порядок та строки;
- у разі відсутності уповноваженої особи - демобілізованою ФО - підприємцем протягом 10 календарних днів після демобілізації без нарахування штрафних і фінансових санкцій.
------------------------
Наказ Міністерства фінансів України "Про внесення змін до порядку формування та подання страхувальниками звіту щодо сум нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" (N 441 від 11.04.2016 р.)
Зареєстровано в Міністерстві юстиції України 06.05.2016 р. за N 682/28812 та набирає чинності з першого числа місяця, що настає за місяцем його офіційного опублікування.
ТРУДОВЕ ЗАКОНОДАВСТВО
Визначено нові категорії працівників, яким не можна встановлювати випробувальний термін
17 травня цього року Верховна Рада схвалила зміни до КЗпП, якими визначено нові категорії працівників, яким не можна встановлювати випробувальний термін при прийнятті на роботу. Серед таких:
1) особи, обрані на посаду;
2) переможці конкурсного відбору на заміщення вакантної посади;
3) особи, які пройшли стажування при прийнятті на роботу з відривом від основної роботи;
4) вагітні жінки та одинокі матері, які мають дитину віком до чотирнадцяти років або дитину-інваліда. Зазначимо, що відповідно до ч. 3 ст. 184 КЗпП й раніше не можна було звільняти з ініціативи власника (у тому числі за результатами випробування) таку категорію працівників. Така ж заборона діє і щодо жінок, які мають дітей віком до трьох років або до шести років у разі, якщо дитина потребує домашнього догляду, однак їх чомусь не включили до переліку тих, кому не можна встановлювати випробування;
5) особи, з якими укладається строковий трудовий договір строком до 12 місяців;
6) особи, прийняті на тимчасові та сезонні роботи;
7) внутрішньо переміщені особи.
Крім цього, КЗпП планується доповнити нормами, відповідно до яких:
- до строку випробування не зараховуються дні, коли працівник фактично не працював, незалежно від причини (раніше передбачалась лише можливість продовження строку випробування на період тимчасової непрацездатності);
- встановлюється обов'язок роботодавця за три дні письмово попередити працівника про звільнення за результатами випробування.
У разі підписання даного Закону Президентом він набере чинності з дня, що настає за днем його офіційного опублікування.
------------------------
Проект Закону України "Про внесення змін до Кодексу законів про працю України (щодо випробування при прийнятті на роботу)" (N 1639 від 26.12.2014 р.)
ЛІКАРНЯНІ
Підставою для призначення допомоги з тимчасової непрацездатності є виданий у встановленому порядку листок непрацездатності.
Нормативним документом, що регулює такі відносини, є Інструкція про порядок видачі документів, що засвідчують тимчасову непрацездатність громадян, затверджена наказом Міністерства охорони здоров'я України N 455 від 13.11.2001 р.
Передбачено, що особам, які звернулися за медичною допомогою та визнані непрацездатними по завершенні робочого дня, листок непрацездатності може видаватися за їх згодою з наступного календарного дня.
Якщо застрахована особа не скористалася правом на отримання листка непрацездатності з наступного дня, а отримала його в день звернення, то перші 5 календарних днів для оплати за рахунок роботодавця необхідно рахувати з першого дня непрацездатності.
------------------------
Лист Виконавчої дирекції фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності N 2.4-46-753 від 17.05.2016 р.