Консультації з адаптації та локалізації порядку денного з питань розвитку до 2030 року та 17 Цілей сталого розвитку в Україні.
5-6 червня ц.р. в м. Києві відбулися консультації з адаптації та локалізації порядку денного з питань розвитку до 2030 року та 17 Цілей сталого розвитку в Україні, організовані Міністерством економічного розвитку і торгівлі України та Організацією Об’єднаних Націй в Україні.
Консультації мають на меті стимулювати досягнення розуміння та оцінки Цілей сталого розвитку і відповідних завдань, їх актуальності та релевантності в контексті національного розвитку України. Протягом липня-жовтня ц.р. буде проводитись робота у 17 групах по кожній цілі окремо, а результати обговорення будуть представлені у національній доповіді щодо цілей сталого розвитку та об’єднають рекомендації з реалізації цілей в Україні.
В ході консультацій відзначалось, що Україна має багато позитивного досвіду та вже багато зробила у деяких напрямках, наприклад, у питаннях гендерної рівності, хоча кінцевого результату поки що не досягнуто.
ООН подякувала Україні за лідерство уряду в намаганнях імплементації Цілей стійкого розвитку та висловила сподівання, що вони стануть точкою відліку у стратегічному плануванні розвитку нашої держави на шляху подолання бідності, економічного зростання та забезпечення зайнятості, покращення екології та інших.
Профспілка працівників АПК України та IUF беруть активну участь спільно з іншими інститутами громадянського суспільства у як у розробці пропозицій щодо Цілей стійкого розвитку так і завдань по їх імплементації в Україні.
Найбільш актуальною для профспілок є Ціль №8 «Сприяння поступальному, всеохоплюючому та сталому економічному зростанню, повній і продуктивній зайнятості та гідній праці для всіх», яка передбачає:
8.5. До 2030 року забезпечити повну і продуктивну зайнятість та гідну працю для всіх жінок і чоловіків, у тому числі молодих людей та інвалідів, і рівну оплату за працю рівної цінності.
8.6. До 2020 року суттєво скоротити частку молоді, яка не працює, не вчиться і не набуває професійних навичок.
8.7. Вжити термінових та ефективних заходів для того, щоб викорінити примусову працю, покінчити з сучасним рабством і торгівлею людьми та забезпечити заборону й ліквідацію найгірших форм дитячої праці…
8.8. Захищати трудові права і сприяти забезпеченню надійних і безпечних умов праці дляв сіх трудящих, включаючи трудящих-мігрантів, особливо жінок-мігрантів, та осіб які не мають стабільної зайнятості.
Профспілка працівників АПК України в ході консультацій щодо імплементації в Україні Цілі №8 внесла пропозицію щодо необхідності створення інспекції праці у сільському господарстві і це має стати одним із важливих пріоритетів у роботі Профспілки у найближчій перспективі.
Світлана Самосуд, заступник Голови Профспілки працівників АПК України.