Бажання зробити якісний аналіз наявної ситуації, що склалася в обласній профспілці виникла через ряд об’єктивних причин. По-перше, величезна кількість членів профспілки (36 617 членів), але надзвичайно низькі фінансові надходження до обкому (ледь добігає 4%), по-друге, розширена система функціонування райкомів (20 райкомів), де працюють одна-дві штатні одиниці, по-третє, в серпні місяці Президією Київської обласної ради профспілок буде заслухано питання про збереження членства Київською обласною профспілкою працівників АПК.
Таким чином, Голова Київської обласної профспілки працівників АПК Баришева Катерина Олександрівна, попередньо порадившись із керівництвом облпрофради, дійшли висновку, що треба глибоко вивчити реальний стан справ в районах, перевірити їх документообіг і фінансові документи. Відповідне рішення було прийняте на Президії обкому 07.07.2016 р., яке наголошувало на тому, що об’єктами дослідження стануть: Білоцерківський райком, Миронівський і Яготинський.
19 липня 2016 року комісія у складі Голови обкому і представників облпрофради вирушили до першого запланованого району. На початку відрядження відбулося знайомство з діяльністю районної організації. Василенко Володимир Андрійович – голова райкому знайомив колег із статистичними даними організації, здобутками і втратами первинних організацій, аналізував причини тих чи інших наслідків. Комісія дослідила фінансову документацію. Справа в тому, що такий величезний райком в 4 775 чоловік здійснює перерахування до обкому на рівні 1,2%, що є неприпустимим для виконання статутних зобов’язань обласною організацією перед районною, а також ставить під загрозу доцільність та необхідність функціонування самого райкому. Серед найбільш позитивних сторін і надбань райкому можна окреслити те, що організація не обмежується власними можливостіми, а постійно шукає співпраці із різними організаціями, в тому числі благодійними. Сьогодні райком тісно співпрацює з БФ «Фортеця», де спільними зусиллями реалізуються проекти, спрямовані на спілчан.
Для розуміння ситуації комісія вирушила до Білоцерківського національного аграрного університету, який налічує 2 735 членів профспілки. Відсоток охоплення членством студентів, викладачів і співробітників закладу складає 90%. Комерційні студенти, на жаль, профспілкою не охоплені. Нас радо вітала бухгалтер ППО, у керівника в цей день виявилися термінові справи, а отже на зустріч із комісією він не з’явився.
ППО університету має колективний договір, де прописані основні соціальні гарантії і норми для співробітників БНАУ, але термін його спливає в цьому році і є гостра необхідність його перепідписання. В первинці працюють голова і бухгалтер. А також утримуються кілька співробітників університету – художні керівники студентських гуртків. Було комісією перевірено ведення бухгалтерії, наявність протоколів засідань профкому, планів роботи і звітів з їх виконання, актів та ін. Оскільки університет порушує статутні вимоги і сплачує районній організації лише 5%, не маючи жодних для цього підстав, комісія наполягає на тому, що необхідно терміново виправити дану ситуацію.
Далі відбулося знайомство з діяльністю Білоцерківського басейнового управління водного господарства р.Рось. Там ведення документів і протоколів – на вищому рівні. На обліку в первинці 74 працівника – всі є членами профспіки. Голова профкому людина не звільнена, але з усією відповідальністю ставиться до своїх профспілкових обов’язків.
Ми інформуватимемо про хід вивчення стану районних організацій Київської обласної профспілки працівників АПК.