Нагадаємо, що необхідність зробити якісний аналіз наявної ситуації, що склалася в обласній профспілці виникла через ряд об’єктивних причин. По-перше, величезна кількість членів профспілки (36 617 членів), але надзвичайно низькі фінансові надходження до обкому (ледь добігає 4%), по-друге, розширена система функціонування райкомів (20 райкомів), де працюють одна-дві штатні одиниці, по-третє, в серпні місяці Президією Київської обласної ради профспілок буде заслухано питання про збереження членства Київською обласною профспілкою працівників АПК. Таким чином, керівництво профспілки спільно з керівництвом облпрофради дійшли висновку, що треба глибоко вивчити реальний стан справ в районах, перевірити їх документообіг і фінансові документи. Відповідне рішення було прийняте на Президії обкому 07.07.2016 р., яке наголошувало на тому, що об’єктами дослідження стануть: Білоцерківський райком, Миронівський і Яготинський.
Ми інформували про ситуацію у Білоцерківському районі.
Наразі, підводимо підсумок перевірки 21 липня 2016 року роботи комісії у Миронівському районі.
На початку роботи комісії було перевірено та проаналізовано діяльність районної організації профспілки працівників АПК. Ведення протоколів, планів і звітності за їх виконання - в повному порядку. По фінансових питаннях голова районної організації Піштова Оксана Василівна отримала ряд пропозицій щодо покращення та спрощення ведення документів, актів, адже вона сама виконує роботу бухгалтера і вимушена левову частину робочого часу присвячувати саме питанням фінансовим.
Районний комітет працює згідно плану роботи, який затверджений Президією. Всі рішення, поточні питання виносяться на Президію і приймаються більшістю голосів членів Президії.
Голова РК профспілки є членом комісії по розслідуваннях нещасних випадків на виробництві і професійних захворювань. Також приймає участь у перевірках та навчаннях по охороні праці, з питань поліпшення умов праці та атестації робочих місць.
За результатами статистичної звітності станом на 1 січня 2016 року районний комітет профспілки працівників агропромислового комплексу об’єднує 15 первинних профспілкових організації. 5 первинних профспілкових організацій зареєстровані як юридичні особи, інші знаходяться на централізованому обслуговуванні райкому профспілки.
На сьогодні по Миронівському райкому налічується 1165 членів профспілки серед працюючих, а разом із студентами Маслівського технікуму 1605 (минулого року цей показник станови 1780 чоловік (кількість студенства вцілому зменшилося).
За останній рік відбулося суттєве зменшення членства організації і пояснюється це рядом об’єктивних причин: найбільше зменшення зафіксовано в профкомі «Управління» на 4 чоловіки, Маслівський ДАТ на 109 чоловік, «Юхни» на 2 чоловіки, ПАТ «Миронівське ХПП» 26 чоловік, СТОВ «Пустовіти» 2 чоловіки, ПАТ «Миронівське ЗВКК» 21 чоловік, «Миронівський МІП» 17 чоловік. Скорочення пов’язане в основному з реформуванням аграрного сектору.
Перевірку комісією було проведено також на первинних організаціях: ТОВ «Пустовіти», Миронівський інститут пшениці імені В.М.Ремесла НААН України.
На даний час, йде обговорення про створення первинної профспілкової організації на базі СТОВ «Господар» с.Козин.
Надзвичайно важливим і корисним є те, що новини районна організація Профспілки регулярно публікує у районній газеті «Миронівський край». Співпраця налагоджена й з місцевим телебаченням - канал «Миронівка». Комісію також було запрошено на ефір каналу, де говорили про те, чим сьогодні живе Профспілка, яка саме перевірка проходить в районі і якими інструментами можливо допомагати нашим членам.