background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Чи дає робота у шкідливих умовах право на дострокову пенсію?


       Кабінет Міністрів України, виконуючи рекомендації Міжнародного валютного фонду в обхід  сторін соціального діалогу та без будь-яких обґрунтувань скоротив Списки  виробництв, робіт, професій, посад,   зайнятість у яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

 В нових Списках N1, N2 є великі розбіжності, із них випало багато виробництв, робіт, професій та посад. У зв'язку з цим Спільним представницьким органом об’єднань профспілок. були підготовлені та направлені в Кабінет Міністрів України категоричні заперечення проти  прийняття такої постанови Кабінету Міністрів України.

Профспілка працівників АПК також провела оперативне опитування обласних комітетів та направила свої конкретні пропозиції щодо неприпустимості позбавлення таких пільг працівників агропромислового комплексу.

На вимогу профспілок відповідно до підпункту 2 пункту 4 протоколу засідання Кабінету Міністрів України від 24.06.2016 №21 Міністерству соціальної політики України разом із сторонами соціального діалогу було доручено продовжити актуалізацію списків виробництв, робіт, професій, посад і показників, зайнятість в яких дає право на пенсію за віком на пільгових умовах.

З метою недопущення обмеження прав працівників на пільгове пенсійне забезпечення, які дійсно зайняті повний робочий день на роботах із шкідливими умовами та продовження актуалізації Списків, створено робочу групу за участю представників заінтересованих органів, у тому числі представників всеукраїнських профспілок, їх об'єднань та всеукраїнських об'єднань організацій роботодавців.

Однак ця група фактично не працювала, а Постанова підготовлена до оприлюднення без врахування профспілкових пропозицій.

На оперативній нараді представників членських організацій обговорювалась ситуація, що склалась та формувалась консолідована позиція щодо наступних дій.

Від Профспілки працівників АПК у нараді взяв участь в.о. заступника голови Профспілки Сергій Кондрюк, який запропонував ФПУ:

-      подати ФПУ судовий позов із вимогою відміни зазначеної Постанови КМУ як такої, що прийнята у порушення законодавства та Конституції України;

-      підготувати проект примірного позову до суду для індивідуального відстоювання працівниками свої прав на достроковий вихід на пенсію;

-      підготувати «меню» та рекомендації з ефективних послідовних дій для спонукання роботодавця проводити у визначені терміни атестації робочих місць на наявність шкідливих факторів виробництва;

-      направити скаргу до Міжнародної організації праці, органів Європейського Союзу щодо недотримання Урядом України відповідних конвенцій МОП та директив Євросоюзу.

Зазначені пропозиції представника нашої Профспілки були підтримані учасниками наради.