За високі показники в обласному змаганні за збільшення виробництва молока на приз імені Марії Сардак колегія Департаменту агропромрозвитку облдержадміністрації й президія Запорізького обласного комітету профспілки працівників агропромислового комплексу визнали переможцем за 2015 рік колектив молочної ферми ПАТ «Племзавод «Степний» (завідувачка Галина Бекасова).
Висока відповідальність, добросовісність працівників, дотримання всіх вимог технології виробництва й дають кращі результати в області.
А вони в «Степному» - найкращі не тільки в Запорізькій області. Не багато можна й в усій Україні відшукати господарств, де надій на кожну фуражну корову за рік сягає 9173 кілограми. У «Степному» продукція справжня, високоякісна. Утримують на фермі 650 корів. Отже, за минулий рік колектив отримав загалом 5962 тонни 450 кілограмів молока. Тобто, 99 залізничних цистерн (два товарних ешелони!).
Приїхали привітати трудівників тваринництва племзаводу директор Департаменту агропромрозвитку ОДА Андрій Ревуцький, голова обкому профспілки працівників АПК Людмила Отращенко, заступник директора Департаменту агропромрозвитку ОДА Людмила Щербина, голова Кам’янсько-Дніпровської райдержадміністрації Валерій Свєшников, голова райкому працівників профспілки АПК Олена Петльована, начальник управління агропромислового розвитку райдержадміністрації Костянтин Рибальченко, генеральний директор ПАТ «Племзавод «Степний» Анатолій Волков.
Галині Миколаївні Бекасовій (зав.фермою) Андрій Ревуцький вручив перехідний приз імені Героя України Марії Сардак. А голова обкому профспілки працівників АПК Людмила Отращенко – Почесні грамоти кожному з шести майстрів машинного доїння: Тетяні Романовій, В’ячеславу Якименку, Романові Пензієнку, Анатолію Тихому, Олександру Лущаю й Володимиру Татинцю. Усього на цій фермі працює 37 осіб. До речі, трудівники цього підрозділу виборюють першість у змаганні вже багато років.
Андрій Ревуцький, Людмила Отращенко і Валерій Свєшников щиро поздоровили колектив, побажали всім міцного здоров’я, мирного неба, подальших успіхів у праці.
Людмила Геннадіївна, зокрема, зазначила, що в цю перемогу вкладена чимала праця кожного: від різноробочого й слюсаря до зоотехніка, ветеринарного працівника, завідувачки комплексу й генерального директора господарства. Саме завдяки загальній старанності, злагодженості, відповідальності ферма (а з нею й племзавод) має найкращий результат в області та входить у десятку перших в Україні.
Привітав працівників ферми й генеральний директор підприємства Анатолій Волков, який зазначив, що керівництво племзаводу думає над тим, як підвищити заробітну плату всім трудівникам. Анатолій Анатолійович подякував керівництву області й району за справедливу оцінку діяльності колективу.
Цікавий ПАТ «Племзавод «Степний» і тим, що в ньому ніколи немає застою. Майже щороку тут збільшують поголів’я корів. І нині споруджують великий (довжиною 250 метрів) корівник на 560 голів. А це – майбутні робочі місця, заробіток людей, податки до місцевих бюджетів. Спеціалісти підприємства постійно навчаються. Ось і нині за кордон на навчання збираються три фахівці. Генеральний директор чекає від них нових ідей, творчого підходу до роботи.
Як приклад він назвав завідувачку ферми. Галина Миколаївна поїхала в Латвію й привезла звідти ідею – спорудження великого нового корпусу.
- Бачу, що в неї очі горять, - каже Анатолій Волков. – Людина не просто поїхала відпочити чи на екскурсію, а перейняла передовий досвід, який ми тепер впровадимо у виробництво.
Тут треба сказати, що генератором успішного розвитку цього господарства є його генеральний директор. Коли переробні підприємства різали на металобрухт (гірка доля не обійшла й Кам’янсько-Дніпрорвський район, де наказав довго жити завод із виробництва овочевих консервів), на племзаводі зберегли переробку м’яса й молока. І тому не продають, як інші, продукцію тваринництва перекупникам за безцінь. А сметану, кефір, ряжанку, ковбаси «Степного» високо цінять споживачі в Запоріжжі та інших містах. Ця продукція завжди користується попитом.
За приз імені Марії Сардак в Запорізькій області працівники молочної галузі змагаються вже 45 років. Беруть участь у такому конкурсі щороку майже 300 операторів машинного доїння.
І тут уже заслуга керівників як обласної, так і районних профспілкових організацій працівників АПК. Заради трудівників села, їхнього доброго настрою профспілкові діячі організовують його уже десятки років.