За ініціативи Профспілки АПК 23 січня у ФПУ відбулась нарада галузевих профспілок з обговорення проблемних питань запровадження нової мінімальної заробітної плати.
Тон нараді задав жорсткий виступ заступника голови Профспілки металургів Олександра Рябка, який дав дуже негативну оцінку діям керівництва ФПУ щодо розвалу тарифної системи оплати праці та затягування з направленням скарги до Міжнародної організації праці через порушення Урядом низки норм конвенцій МОП.
Багато питань було поставлено керівниками профспілок бюджетної сфери, а головне з них це зрівнялівка в оплаті праці працівників різної кваліфікації і різної інтенсивності праці.
Від Профспілки АПК в нараді взяв участь в.о. заступника Голови Профспілки Сергій Кондрюк, який озвучив питання, що надійшли від профактиву до ЦК Профспілки, а також були висловлені під час обговорення нової мінімалки на консультативній нараді в Київській міській профспілці працівників АПК.
Профспілка АПК не тільки поставила питання, але і внесла пропозиції на їх вирішення, зокрема:
- - щодо забезпечення не зниження рівня оплати при запровадженні нових систем оплати (нажаль має місце тенденція підняття мінімального рівня оплати праці одних за рахунок позбавлення премій і доплат інших)
- - щодо прийняття невідкладного Урядового рішення з перегляду раніше затверджених фінпланів державних підприємств і видатків на державні замовлення на роботи і послуги у бік адекватного збільшення фондів оплати праці державних підприємств і підприємств і організацій ФОП яких регулюються державою(не є можливим забезпечити міжкваліфікаційні співвідношення без відповідного збільшення ФОП)
- - щодо як найшвидшого проведення переговорів і закріплення в Генеральній угоді мінімального розміру тарифу робітника першого розряду і мінімальних тарифних(міжкваліфікаційних) співвідношень
- - щодо відновлення наукового обґрунтування норм виробітку для унеможливлення штучного заниження оплати праці працівників і недопущення надмірного фізичного чи психологічного перенавантаження
- - щодо публічних переговорів з визначення структури та розміру мінімальної зарплати, а також реального впливу на її споживчу вартість податків, житлових субсидій та інфляції
- - щодо системності роботи над реформуванням оплати праці, результатом якої має бути забезпечено престижність і вмотивованість легальної праці, її висока рентабельність і професійна конкурентоздатність.
Учасники наради були єдині в необхідності термінової розробки змін до законодавства для ліквідації зарплатної зрівнялівки, відновлення принципів колективно-договірного регулювання оплати праці.
За рішенням наради відновлено роботу з підготовки скарги до МОП через ущемлення прав на колективно-договірне регулювання оплати праці.
ЦК профспілки продовжує практикух семінар-нарад,з питань практичного застосування мінімальної зарплати, в тому числі з використанням відео-звязку через Інтернет(скайп).
Ваші питання, проблеми та пропозиції з означеної теми надсилайте для опрацювання ЦК профспілки на ел.адресу apk555smk@gmail.com