У вересні цього року Парламентом планується прийняття законів, які суттєво змінять існуючі права та гарантії працівників, пенсіонерів, а також трансформують повноваження профспілок.
Поряд з необхідними змінами в законодавстві високовірогідним є значне звуження трудових прав і пенсійних гарантій та продовження руйнівного наступу на профспілки – такі протиріччя і виклики закладені в проекти
- Трудового кодексу
- Пенсійного законодавства
- Медичної реформи
- Окремих законів щодо послаблень роботодавцям за порушення трудового права, адмінпокарань працівників і профактивістів, демотивації укладення колдоговорів, ускладнення здійснення профспілкової діяльності тощо.
Слід мати на увазі, що з порядку денного не знято питання земельної реформи з усіма її підводними рифами.
Необхідно додатково акцентувати, що в проекті Основних напрямків бюджетної політики на 2018-2020 роки(КМУ має внести до Парламенту не пізніше 15 вересня) Уряд фактично продовжує політику «дешевої рабсили» і навіть не планує за три роки досягнення споживчої вартості зарплат рівня 2013 року, а також врахувати урядові наміри продовження жорсткої політики підвищення цін і тарифів на життєвонеобхідні товари та послуги при скороченні житлових субсидій і соціальних пільг.
Зазначене вимагає від Профспілки мобілізації всіх сил і ресурсів для солідарної боротьби на захист прав спілчан.
Профспілка має актуалізувати свою позицію до цих трансформацій і сформувати новий солідарний план адекватних профспілкових дій у разі прийняття законів з положеннями, що обмежують або погіршують трудові права та можливості профспілкової діяльності по їх захисту.
Рекомендуємо провести ближчим часом в своїх регіонах засідання колегіальних органів, зібрання профактиву, зустрічі в трудових колективах з тим, щоб сформувати консолідовану позицію і бути готовим до солідарних дій.
Голова Профспілки Ігор Сопелкін звернувся до керівників структурних ланок з відповідним листом