27 Конгрес в IUF став найбільш представницьким в нашій історії. В його роботі взяли участь 518 учасників з усього світу, з яких 339 були делегатами (збільшення на 29 відсотків у порівнянні з попереднім конгресом 2012 року).. Конгрес виріс не тільки кількісно, а також показав високу ступінь мобілізації, ентузіазму і готовність до солідарного захисту спільних цінностей та прав.
Ключову увагу Конгрес присвятив розробці організаційних стратегій по чотирьох блоках, кожен з яких ґрунтувався на конкретизації завдань для Інтернаціонала як в цілому так і окремих організацій-членів спільної боротьби: за добре оплачувану, безпечну, стабільну і гідну зайнятість; за безпечні і здорові робочі місця; за рівність та різноманіття; за прогресивну, демократичну політику
На практиці невіддільні всі ці напрями боротьби. Право всіх працівників об’єднуватись у профспілки і вести колективні переговори за покращення умов праці є основою для безпеки, стабільності, гідної оплати, рівності та поваги до всіх працівників. Це те, що об'єднує повсякденну боротьбу працівників у харчовій промисловості, сектору напоїв, ферм, плантацій, готелів, ресторанів, боротьбу трудових мігрантів та домашніх робітниць, усіх активно представлених на Конгресі.
Секретаріат отримав від Конгресу мандат для розширення і зміцнення роботи з транснаціональними кампаніями.. Солідарність була і залишається основою для IUF, і Конгрес висловив тверду підтримку кампанії для відновлення на роботі звільнених профспілкових лідерів «Coca-Cola Amatil» в Індонезії: .
Чесна принципова боротьба за рівність на роботі так і в суспільстві була проявлена на першій в історії міжнародній профспілковій Конференції робочих і союзників ЛГБТІ, яка буде перетворена в формальну групу в рамках IUF зі своїм представництво в органах прийняття рішень.
Також в перший раз в історії IUF відбулася міжнародна Молодіжна конференція, яка сформувала Молодіжний комітет, який отримав право на представництво в керівництві організації. Від молоді Профспілки працівників АПК України Володимир Ворох був обраний до виконкому в складі спеціального молодіжного комітету.
Найбільша в історії :Жіноча конференція відбулася напередодні Конгресу, на якій переглянута програма дій IUF за рівність і завершено формування Глобального жіночого комітету IUF. Його представницею стала Патриція Алонсо (FAUPPA, Аргентина). Зі Східної Європи і Центральної Азії за рішенням регіональної конференції до складу Комітету увійшли Надія Бурлака (Профспілка працівників АПК України), Марина Моспаненко (Профспілка працівників АПК РФ) і Діана Романчук (Sindlucas, Молдова).
Крім того, перший раз і в Виконавчому комітеті і в Керівному стратегічному комітеті (колишній адміністративний) більше половини місць займають жінки. Конгрес затвердили новий склад Виконкому. За результатами виборів в регіональній конференції в Мінську 15 березня титулярні місця в Виконавчому комітеті на ротаційній основі обрані першим заступником Ігор Сопелкін (Профспілка АПК України), другим заступником Валентина Кірияк (Sindlucas, Молдова), .Наталія Agapova (Профспілка АПК РФ) та Іван Милий («Новопроф» Росія).
В кулуарах конгресу Голова Профспілки працівників АПК Ігор Сопелкін провів чисельні дружні перемовини з колегами з інших країн, головний акцент яких був спрямований на захист сільських робітників під час земельної реформи. Вкрай важливою була зустріч лідера аграрних профспілок України з керівництвом IUF, що була присвячена двом питанням – консолідація профспілкової роботи у впровадженні міжнародних норм праці на транснаціональних компаніях, а також питанням захисту працівників мігрантів і забезпечення реального профспілкового патріоналізму щодо іноземних працівників-членів профспілок IUF.
Слід відзначити, що ініціативи запропоновані Профспілкою працівників АПК України були обговорені під час секторальної зустрічі в Мінську і рекомендовані до прийняття Конгресом – тепер п.9f звучить так « надання членським організаціям допомоги в об’єднанні і представництві інтересів робітників-мігрантів в секторах IUF, у тому числі і шляхом використання Договору про взаємне визнання профспілкового членства (Додаток 1), який обумовлює взаємовідносини між членськими організаціями і їх міжнародні права та обов’зки у відношенні захисту інтересів своїх членів, які перебувають за кордоном»….
Делегати Конгресу з оптимізмом повернулись в свої країни та приступили до реалізації визначених цілей із забезпечення гідних умов праці спілчанам!
Матеріал підготовлено за сприяння координатора IUF в Україні Дмитра СТЕПАНЮКА
З РЕЗОЛЮЦІЯМИ 27-го Конгресу IUF можна ознайомитись за посиланнями
№1 Устойчивость к противомикробным препаратам (AMR) – это вопрос охраны труда
№2 Против поведенческого подхода к технике безопасности
№3 Защита прав работников в Центральной Азии
№4 Искоренение детского труда в сельском хозяйстве
№6 Цифровые технологии и технологические платформы
№7 Равные права для домашних работниц, борьба против расизма и ксенофобии
№8 Усиление Специализированных отраслевых групп и профсоюзных сетей в рамках ТНК
№9 Борьба с краткосрочными инвестициями и хищническим капиталом
№10 Безопасность продуктов питания после «брекзита»
№11 Поддержка работников плантаций «Fyffes»
№12 Борьба профсоюзов против гендерного насилия
№13 Глобальная кампания за права горничных отелей
№14 Законы о применении вредных веществ
№15 Защита и расширение прав надомных работников
№16 Международное сотрудничество профсоюзов нужно как никогда
№17 Завершение земельной реформы в Зимбабве
№18 Менструация – это вопрос охраны труда и профсоюзная тема
№19 Защита и органайзинг рабочих-мигрантов
№20 О защите прав профсоюзов в Республике Молдова
№21 Против правого популизма и его источника – неолиберализма
№22 Укрепление профсоюзов в глобальном туристическом секторе
№23 Добиваться профсоюзных прав для работников рыбной отрасли
№24 Защита прав работников табачных ферм
Приложение к Резолюции №24 Права человека – работникам, занятым на выращивании табака
№25 Вопрос продолжительности рабочего времени должен быть в нашей повестке
№26 Молодые рабочие
№27 Справедливое налогообложение, справедливые и безопасные рабочие места
№28 За справедливый мир труда!
Срочные резолюции
#1 Политические репрессии в Гонконге
#2 Солидарность с бастующими работниками McDonald’s в Великобритании
#3 Эскалация нарушений прав человека в Турции
#4 Аргентина. Исчез Сантьяго Мальдонадо. Он должен вернуться живым!
#5 Солидарность с рабочими сахарного завода «Haft Tapeh» в Иране
#6 Шарлоттсвилл
#7 Фастфуд США
#8 Антипрофсоюзные преследования и репрессии в Аргентине
#9Против изменения трудового законодательства в Бразилии
#10Нападение на активиста ЛГБТИ
ФОТО з Конгресу подивитись можна