КМУ оприлюднив свою постанову від 09.12.2020 р. № 1231 “Деякі питання реалізації статті 3 Закону України “Про соціальну підтримку застрахованих осіб та суб’єктів господарювання на період здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів, запроваджених з метою запобігання поширенню на території України гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2”. Нею затверджено порядок надання одноразової матеріальної допомоги суб'єктам господарювання, право яку мають ті, хто на 10.12.2020 р. вимушено скоротили або можуть скоротити передбачену законодавством тривалість робочого часу найманих працівників, у тому числі через простій, після здійснення обмежувальних протиепідемічних заходів. При цьому відповідні наймані працівники мають таке місце роботи основним та не мають права на допомогу застрахованим особам відповідно до ст. 2 Закону № 1071 (порядок її надання встановлено постановою КМУ № 1233, виплати проводить ПФУ).
Допомога, надана через центр зайнятості згідно з Порядком № 1231, повинна бути спрямована на виплати найманим працівникам суб'єкта господарювання одноразової матеріальної допомоги. Розмір останньої визначається пропорційно робочому часу працівника, який скорочено або заплановано скоротити, у тому числі через простій, та не може перевищувати 8 тис. грн на одного працівника. У Порядку № 1231 також наведено формулу для розрахунку розміру одноразової матеріальної допомоги в разі скорочення тривалості робочого часу працівника.
Допомога виплачується за заявами, отриманими центрами зайнятості від суб'єктів господарювання до 21 грудня 2020 р. включно. Документи, надані після цієї дати, не розглядаються.
Звертатися по цю допомогу можуть тільки юрособи-роботодавці, які використовують працю найманих працівників та основний вид економічної діяльності яких не входить до переліку КВЕДів, затвердженого постановою КМУ № 1236.
Пункт 4 Порядку № 1231 уточнює, що одноразова матеріальна допомога не надається:
1) за найманих працівників, які:
- на дату звернення працюють у роботодавця та за яких роботодавцем сплачено ЄСВ менше ніж за усі місяці ІІІ кварталу 2020 р.;
- працюють у роботодавця за сумісництвом;
2) суб'єктам господарювання:
- період від дати державної реєстрації яких до 10.12.2020 р. становить менше трьох місяців;
- які на 10.12.2020 р. отримують допомогу по частковому безробіттю та/або допомогу по частковому безробіттю на період карантину відповідно до Закону про зайнятість населення;
- діяльність яких на 10.12.2020 р., за даними ЄДР припинена, перебуває у стані припинення або банкрутства.
Для отримання одноразової матеріальної допомоги суб'єкт господарювання може скористатися виключно одним із таких шляхів подачі документів:
1) в електронній формі через Єдиний державний веб-портал електронних послуг з використанням кваліфікованого електронного підпису заповнює форми заяви та відомостей згідно з додатками 1 та 2, а також подає копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
2) подає центру зайнятості за своїм місцезнаходженням відповідно до даних ЄДР (особисто або на електронну адресу відповідного центру зайнятості):
- заяву за встановленою формою;
- копію наказу про скорочення або можливе скорочення передбаченої законодавством тривалості робочого часу у період дії обмежувальних протиепідемічних заходів;
- копію відомостей про найманих працівників, щодо яких виконуються вимоги ст. 3 Закону № 1071, за встановленою формою.
Рішення про виплату або відмову у виплаті приймається центром зайнятості до 22 грудня 2020 р. включно та оформлюється наказом відповідного центру зайнятості.
Посилання на сайт: БУХГАЛТЕР.UA