Насіров озвучив умови оподаткування для аграріїв
Спецрежим ПДВ, який частково залишився своєрідною «дотацією» для аграріїв в 2016 році, створював можливості для махінацій.
Про це заявив голова Державної фіскальної служби (ДФС) України Роман Насіров.
«Питання в чому: якщо ти продав зерно, ти можеш собі залишити 15%. Якщо ти продав, або зробив вигляд, що продав, порося, якого цим зерном нагодував, — ти собі залишаєш 85%», — пояснив він.
«Обговорювався варіант спецрежиму “50 на 50”, незалежно від того, чим ти зараз займаєшся і такий варіант міг прибрати частину подібних махінацій. Звичайно, це додаткове навантаження на бюджет, але так було б, як мінімум, правильно», — вважає глава ДФС.
Якщо законодавчих змін не буде, то з 2017 року аграрії переходять на звичайний режим оподаткування. Якщо ж зміни приймуть, вони «запрацюють» тільки в останньому кварталі, уточнив Роман Насіров.
Серед можливих варіантів зміни оподаткування галузі розглядається прив'язка податку до гектару землі, адже не всі паї або землі резерву, які знаходяться в обробці, зареєстровані, а це не чесно по відношенню до порядних платників.
Також глава ДФС відзначив скорочення тінізації в секторі зернотрейдингу.
«Дуже багато роботи щодо детінізації було зроблено з великими міжнародними трейдерами. Тепер тієї кількості зерна за кеш, яке було кілька років тому, вже в минулому році не спостерігалося. У поточному році ми також плануємо максимально цей обсяг знизити », — говорить він.
Зараз абсолютно всі трейдери суттєво посилили процес контролю за джерелом товару.
«Як тільки з'явилось повернення ПДВ, вже ніхто не хоче купувати зерно без документів. І цей сезон буде показовим », — додав він.
Нагадаємо, з 2016 року компанії, які претендують на відшкодування ПДВ, потрапляють до двох списків. Перший формується з компаній, які відповідають критеріям Податкового кодексу. Йдеться про підприємства, які не перебувають у процедурі банкрутства з об'ємом активів, вартість яких у три рази перевищує заявлену до відшкодування суму. Частка їх експорту не менше 40% загального обсягу поставок. Другий реєстр складається з всіх інших компаній. Спеціальний режим оподаткування для аграріїв припинить діяти 1 січня 2017 року.