Зареєстровано законопроект, який стосується оподаткування аграріїв
Народний депутат України Микола Кучер разом з групою інших парламентаріїв — представників аграрного та податкового комітетів Верховної Ради України зареєстрували законопроект, що вносить зміни в оподаткування агросектору.
Про це згідно з повідомленням прес-служби нардепа пише AgroPortal.
Йдеться про законопроект № 4027 «Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо вдосконалення деяких положень, що стосуються оподаткування в агропромисловому комплексі».
За словами авторів, гостра необхідність в розробці цього документа виникла після численної кількості скарг від представників АПК і жителів сільської місцевості.
Законопроектом регулюються питання відрахування податку на доходи фізичних осіб, який нараховується юридичною особою, її відокремленим підрозділом за надану такими фізичними особами в оренду (суборенду), житловий найм (піднайм) нерухомість. При цьому податок повинен перераховуватися до відповідного бюджету за місцезнаходженням такої нерухомості.
Це робиться для того, щоб, наприклад, орендар, який зареєстрований в Київській області, а орендує землі в Черкаській області, платив ПДФО з оренди саме до місцевих бюджетів Черкаської області, де і розташовуються орендовані землі, пояснюють автори законопроекту. Вони звертають увагу, що діючі норми законодавства є суперечливими в контексті подальшого розвитку процесів децентралізації в Україні, оскільки передбачають зарахування до відповідного бюджету за місцем реєстрації юридичних осіб, а також їх відокремлених підрозділів.
Реєстрація ж відокремлених підрозділів, яким в установленому порядку надано повноваження щодо нарахування, утримання та сплати (перерахування) до бюджету податку, створює додаткові необґрунтовані витрати для представників агропромислового комплексу, оскільки не стосується безпосереднього процесу виробництва.
За словами Кучера, протягом останніх кількох років зміни до Податкового та Бюджетного кодексів України, зокрема в рамках податкової реформи, приймалися напередодні нового податкового року. При цьому часто пропоновані зміни не проходили необхідних громадських обговорень, без належних експертних оцінок і аналітичних висновків. На практиці, це призвело до надмірного податкового навантаження на представників АПК, допущення техніко-юридичних помилок і неузгодженостей, що зараз призводить до несприятливих соціально-економічних наслідків і негативно впливає на реалізацію реформи децентралізації в Україні.
«Даним законопроектом пропонується внести чисто технічну правку, проте в контексті децентралізації така правка носить значимий, соціально справедливий характер, адже 60% ПДФО буде наповнювати бюджет тієї об'єднаної територіальної громади, землями якої користуються орендарі з сусідніх областей», — додав нардеп.