background
На головну сторінку - Новини - Новини АПК

Аграрна галузь потребує оновлення кадрів

1 грудня у Національному університеті біоресурсів та природокористування відбувся семінар-нарада з питань підготовки фахівців для аграрного сектору та ефективного використання земельних та майнових ресурсів. У заході взяли участь представники міністерства освіти, ректори аграрних вищих навчальних закладів, очільники галузевих асоціацій.

Тарас Висоцький, генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу», у своєму виступі висловив свої пропозиції роботодавцям щодо підготовки фахівців для аграрного сектору. Зокрема, він наголосив, що розвиток аграрного сектору потребує креативної та активної молоді, яка готова опановувати та впроваджувати результати інноваційних розробок в агровиробництво.

«Агровиробники сьогодні дуже охоче йдуть на співпрацю з коледжами та університетами. Попри це, важливу роль також відіграє активна позиція та готовність керівництва навчальних закладів вітати зміни та йти на діалог з агровиробниками. Вже зараз ми знаємо про успішний досвід відкриття навчальних класів KUHN в НУБіП України, співпрацю Сумського національного аграрного університету та компанії «Кернел», та про інші аналогічні позитивні приклади. Виробники сьогодні відкриті не тільки до вищих навчальних закладів, а й до коледжів. Зокрема, розпочалась дуже активна співпраця  Березоворудського технікуму Полтавської державної аграрної академії з Індустріальною молочною компанією, у рамках якої 25 учнів коледжу перебувають на практиці в ІМК», - розповів генеральний директор УКАБ.

Тарас Висоцький також звернув увагу присутніх на нагальну потребу в ініціації змін в податковому законодавстві, щоб витрати, які підприємство несе при супроводі практиканта, не включались в структуру формування собівартості продукції. Він зазначив, що це питання було обговорено на засіданні Ради з питань аграрної освіти при МОН України.

Генеральний директор Асоціації «Український клуб аграрного бізнесу» зазначив, що УКАБ бере безпосередню участь у формуванні стандартів освіти, рецензує їх та надає рекомендації. Також асоціація підтримує запровадження дуальної системи освіти, що дозволить залучати студентів глибше до виробничого процесу. Крім того, УКАБ другий рік поспіль проводить наукові заходи з аграрної економіки та вперше за 25 років Європейська Асоціація аграрних економістів провела Міжнародний семінар з аграрної економіки, участь у якому взяли представники 28 країн з понад 30 установ. Тарас Висоцький закликав представників аграрної академічної економічної науки активніше подавати наукові роботи для участі в подібних заходах. «УКАБ об’єднує провідні агропромислові об’єднання, створює платформу для спілкування науковців та виробників, і закликає вас до співпраці», - підсумував він.