background
На головну сторінку - Новини - Новини АПК

На державну підтримку агропромислового комплексу України повинно спрямовуватися не менше 1% «аграрного» ВВП.

 

 На державну підтримку агропромислового комплексу України повинно спрямовуватися не менше 1% «аграрного» ВВП.

На цьому наголосила в. о. міністра аграрної політики та продовольства України Ольга Трофімцева під час спілкування з членами Комітету підприємців АПК при Торгово-промисловій палаті України.

Вона додала, що у 2016 році, коли міністром АПК був Тарас Кутовий, до Бюджетного кодексу було внесено важливе положення, яким визначено, що обсяг державної підтримки сільськогосподарських товаровиробників у 2017-2021 роках становить не менше 1% випуску продукції у сільському господарстві.

Під час зустрічі було обговорено низку важливих питань щодо дефіциту жита, правил вивезення зразків продукції галузі виноробства на іноземні виставки, участі вітчизняних виробників у міжнародних виставках, агрологістики, розвитку українського ринку АПК, експорту продукції з доданою вартістю та інше.

Ольга Трофімцева проінформувала присутніх про сучасний стан сільського господарства та актуальні проблеми у цій сфері. Окремо вона звернула увагу на державну підтримку галузі, яка цього року, як і минулого, склала майже 6 млрд грн.

Окрім того, в. о. міністра зупинилася й на стратегічних коротко- та середньострокових пріоритетах діяльності Мінагрополітики та розповіла присутнім про Секторальну експортну стратегію АПК, яка побудована на принципі «3D» — це диверсифікація ринків збуту, диверсифікація товарної номенклатури та диверсифікація суб’єктів експорту.

«В рамках реалізації Секторальної експортної стратегії ми передбачили ряд заходів, зокрема, вдосконалення нормативно-правової бази, інформаційний супровід експортерів, організаційна та фінансова підтримка, а також створення Експортного агентства», — відзначила Ольга Трофімцева.