Як обкладаються військовим збором доходи підприємців і суб’єктів незалежної професійної діяльності?
Податковою реформою (Закон N 71-VIII від 28.12.2014 р.) дію військового збору не лише продовжено на невизначений термін, але й змінено сам об’єкт обкладання, який з 01.01.2015 року прирівняли до об’єкта оподаткування ПДФО.
Тому багатьох підприємців турбує питання щодо необхідності сплати ними військового збору у 2015 році. Деякі роз’яснення з цього питання вже надані податківцями ДФС у Львівській області від 6 лютого 2015 р.
Фізособи-підприємці на загальній системі оподаткування за результатами звітного податкового року самостійно розраховують військовий збір у розмірі 1,5% чистого оподатковуваного доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період. В той же час фізособи, які здійснюють незалежну професійну діяльність, за результатами звітного податкового року також самостійно розраховують суму військового збору в розмірі 1,5% сукупного чистого доходу, відображають його в річній податковій декларації та сплачують у строки, передбачені для сплати ПДФО за відповідний період.
Проте панікувати не варто, адже першим звітним податковим періодом для нарахування військового збору з доходів фізосіб-підприємців та фізичних осіб, які провадять незалежну професійну діяльність, є 2015 рік.
Терміни сплати військового збору:
- для фізосіб-підприємців, - до 19 лютого 2016 року (включно);
- для фізосіб, які провадять незалежну професійну діяльність, - до 1 серпня 2016 року.
Звертаємо увагу, що суб'єкти господарювання та/або самозайняті особи, які виплачують доходи фізособам-підприємцям або фізособам, які провадять незалежну професійну діяльність, за здійснення ними своєї діяльності, не є податковими агентами щодо таких доходів.
На замітку! Чистий оподатковуваний дохід визначається як різниця між загальним оподатковуваним доходом (виручка у грошовій та негрошовій формі) і документально підтвердженими витратами, пов'язаними з господарською діяльністю такої фізособи-підприємця (п. 177.2 ПКУ). Сукупний чистий дохід - це різниця між доходом і документально підтвердженими витратами, необхідними для провадження певного виду незалежної професійної діяльності (п. 178.3 ПКУ).
------------------------
Роз’яснення юриста - Дідурік Л.І.