Поновлення на роботі незаконно звільненого працівника
З якого моменту слід вважати поновленим на роботі незаконно звільненого працівника: з дня видання наказу про звільнення чи з дня винесення судового рішення? Чи потрібно вносити виправлення до трудової книжки у зв'язку з поновленням на роботі працівника?
Ігор Биць, головний спеціаліст Юридичного департаменту Мінсоцполітики України, вважає, що моментом, з якого слід вважати працівника поновленим на роботі, є день видання наказу про звільнення, а не день винесення судового рішення.
Рішення про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника, ухвалене органом, який розглядає трудовий спір, підлягає негайному виконанню. У разі затримки власником або уповноваженим ним органом виконання рішення органу, який розглядав трудовий спір про поновлення на роботі незаконно звільненого працівника, цей орган виносить ухвалу про виплату йому середнього заробітку або різниці в заробітку за час затримки (ст. 235, 236 КЗпП).
Питання, пов'язане з фактом поновлення на роботі, вирішується відповідно до рішення суду. Видається наказ про поновлення працівника на роботі, та вносяться зміни до трудової книжки працівника відповідно до п. 2.10 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Мінпраці, Мін'юсту, Мінсоцзахисту України N 58 від 29.07.93 р. Зокрема, визнається недійсним запис, зроблений відповідно до наказу, визнаного судом незаконним (наприклад, пишеться: "Запис... (номер) є недійсним, поновлений на попередній роботі"). Робиться посилання на наказ про поновлення на роботі або зміну формулювання причини звільнення.
За наявності в трудовій книжці запису про звільнення, надалі визнаного недійсним, на прохання працівника видається "Дублікат" трудової книжки без унесення до неї запису, визнаного недійсним.
--------------------------
"Праця і зарплата" N 3, від 21.01.2015 р.