background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Український феномен – бідність населення, яке працює

 Феномен України бідності працю­ючих людей, а також шляхи підви­щення рівня життя в державі об­говорювали представники влади, профспілок, громадських органі­зацій і наукових установ на прес-конференції, що відбулася 22 січня в інформаційній агенції ГолосUA.
Під час дискусії розглядалися питання реальної мінімальної заробітної плати, про­житкового мінімуму, зарплати у конвертах, психологічних умов виживання, тіньової економіки.

Думку про те, що в Україні немає поваги до людської праці, висловив експерт Фонду громадської безпеки Юрій Гаврилечко.

За словами заступника Голови Федерації профспілок України Сергія Кондрюка, сьогодні праця в Україні є нерентабельною. «Це алогізм, – заявив Сергій Кондрюк. – Сьогодні мінімальна зарплата у нас – на 30% менша, ніж прожитковий мінімум. Складається враження, що влада зі стелі визначає його розмір...» За таких обставин, за словами Сергія Кондрюка, українцям залишається шукати високооплачувану роботу за кордоном, а звідси й найгірше – відтік українських мізків та їх використання на благо інших країн.

Народний депутат, представник фракції Комуністичної партії України Ольга Левченко вбачає вихід із цієї ситуації в націоналізації базових галузей народного господарства, поверненні у державну власність металургійних, видобувних і машинобудівних підприємств.

«Постійне самоприниження і впевненість у тому, що більшість населення нашої країни живе за межею бідності, стало для середньостатистичного українця певним шаблоном», – вважає завідувач відділу дослідження рівня життя Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Людмила Черенько. За її словами, цей стереотип склався ще в часи економічної кризи 2008 року, і зараз його слід позбавлятися.

Експерти зійшлися на думці, що лише ефективна економіка, платоспроможні освічені громадяни, підтримка державою національного виробника зможуть реально підвищити рівень життя українця і викорінити ганебні явища – забор­гованість із виплати зарплати та бідність людини праці.

Джерело інформації:
видання «Профспілкові вісті» (www.psv.org.ua)