background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

«Галузеві стандарти оплати праці: міжнародна практика і можливості запровадження в Україні»

«Галузеві стандарти оплати праці: міжнародна практика і можливості запровадження в Україні» - така тема дводенного семінару, який відбувається 3-4 квітня у Будинку спілок. Його організували Соціально-економічний департамент Федерації профспілок України спільно з Представництвом Фонду Фрідріха Еберта в Україні. Мета цього заходу – підвищення обізнаності профспілкових активістів о міжнародної практики використання галузевих стандартів оплати праці, розробка пропозицій з галузевих стандартів і стратегії їх просування.

В семінарі взяли участь представники галузевих профспілок України та Російської Федерації, Мінсоцполітики, Федерації профспілок і Федерації роботодавців, Національного інституту стратегічних досліджень при Президенті України.

«Праця в Україні повинна бути рентабельної, - зазначив у своєму виступі на семінарі заступник Голови ФПУ Сергій Кондрюк. – Голодний працівник апріорі не може випускати конкурентну продукцію. Державі треба взяти на себе відповідальність за забезпечення працюючій людині рентабельність його праці. Мета цього семінару – крок за кроком прозондувати можливість запровадження міжнародного досвіду галузевої оплати праці в українських умовах. Треба пам’ятати: головний терорист – це бідність. А головний терорист з терористів – це бідний робітник. Його незадоволення оплатою праці може привести до соціального бунту. Щоб не створювати підґрунтя для таких небезпечних явищ, треба негайно вирішувати проблему оплати праці. Адже зараз у нас парадоксальна ситуація: тільки 40% від доходу працюючій людини складає зарплата, все інше – соціальні виплати. При тому, що більшість податків держава отримує від працюючих людей. Усі реформи мають мету – зростання економічного виробництва. А чи спроможні прости українці стимулювати розвиток економіки, зокрема автомобільної промисловості, якщо вони мають таку низьку заробітну плату? Держава зараз повинна негайно переходити на систему рентабельної праці, своєчасної виплати зарплати, зупинити дискримінацію в сфері податкової політики. Доки праця для робітника не стане рентабельної, будь-яка реформа буде не тільки не успішною, але і стане можливим підґрунтям для соціального вибуху».

Зі свого боку директор Регіонального представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні та Беларусі Урсула Кох-Лаугвитц наголосила на важливості діалогу між профспілками та роботодавцями, особливо в таких складних соціально-економічних умовах, які ми бачимо зараз в Україні.

Учасники семінару дуже зацікавлено та конструктивно, з прикладами та висновками, обговорили питання удосконалення системи оплати праці. Відмічалось, зокрема, що сьогодні виникла парадоксальна ситуація: економіка держави розвивається у ринковому напрямі, а один з головних елементів ринкової економіки – ціна робочої сили все більше віддаляється від своєї природної оцінки. Мова йшла і про те, що, на переконання профспілок, низька заробітна плата – це основна перешкода для розвитку власного національного товаровиробника, що стримує внутрішнє споживання та підвищення життєвого рівня працюючого населення, ефективну високопродуктивну працю.

Медіа-центр ФПУ