background
На головну сторінку - Новини - Новини партнерів

Про засідання правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань

19 березня п.р. відбулося позачергове засідання правління Фонду соціального страхування від нещасних випадків на виробництві та професійних захворювань. Серед інших на засіданні були прийняті рішення щодо звіту про страхову діяльність Фонду, стан охорони праці в народному господарстві, соціальний захист потерпілих на виробництві, використання страхових коштів у 2012 році. Затверджено бюджет Фонду на 2013 рік, внесено зміни до структури окремих робочих органів виконавчої дирекції Фонду тощо.

Звіт засвідчив, що 2012 рік був у роботі Фонду особливо продуктивним. Внаслідок проведених двох етапів осучаснення, що здійснились завдяки наполегливим вимогам профспілок, підтриманих Урядом України, щомісячні страхові виплати потерпілим на виробництві та членам ї сімей, а це майже 250 тис. осіб по Україні - протягом року збільшено в середньому на 428 грн., а потерпілим-шахтарям - на 550 грн.

Загалом видатки на виплати потерпілим збільшено на 1,24 млрд.грн. у розрахунку на рік. Середній розмір щомісячної страхової виплати потерпілим та членам їх сімей в результаті вищезазначених перерахунків по Україні збільшився більш як на 54%.

Оскільки внесеним на розгляд правління Фонду варіантом бюджету Фонду на 2013 рік не передбачалось проведення наступного етапу осучаснення щомісячних страхових виплат потерпілим на виробництві за 2008 - 2009 рр. представники профспілки наполягли на Протокольному дорученні правління Виконавчій дирекції Фонду підготувати відповідні розрахунки за результатами роботи Фонду у І кварталі п.р.

Передбачається у подальшому звернутись до Уряду щодо законодавчого забезпечення гарантування мінімального розміру щомісячної грошової суми у разі часткової чи повної втрати працездатності, що компенсує відповідну частину втраченого заробітку потерпілого від нещасного випадку на виробництві – у розмірі не менше прожиткового мінімуму для працездатної особи у перерахунку на 100% втрати працездатності, тобто розмір щомісячних виплат всім потерпілим має бути не меншим мінімального розміру заробітної плати.

Позицію профспілок підтримали представники громадських організацій інвалідів праці, присутні на засіданні.

Департамент соціального діалогу та соціального страхування апарату ФПУ