background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Нова сторінка в історії профспілкового руху України – «New Vision»!

18 лютого 2015 року в м. Києві відбулася визначна подія в житті профспілкових діячів України – урочисте відкриття спеціальної платформи для профспілкового спілкування та обміну досвідом - Профспілкового Клубу «Нове бачення» (New Vision).

Дана ініціатива покликана надати нове дихання профспілковому руху нашої країни через власну чітку позицію учасників щодо розвитку, через спільні проекти в рамках роботи Клубу, обмін досвідом та знаннями, через партнерські стосунки і  спільне вирішення загальних профспілкових питань.

Ідея згуртуватися та об’єднати зусилля виникла відповідно до ситуації в країні та відношення уряду до найчисельнішої громадської ланки – до профспілок. Стало чітко зрозуміло, що не поодинці, а лише разом профспілки мають  шанс  бути ефективними та досягати реальних результатів.

 «Розвиток. Креатив. Можливості» - саме таке гасло нової профспілкової ініціативи «Нове бачення». Клуб розрахований абсолютно на всіх профспілкових діячів незалежно від галузі, організації та вікової категорії.

Перша зустріч зібрала 34 профспілкових діячів, серед яких представники з потужних організацій:

·         Федерація профспілок України;

·         Конфедерація вільних профспілок України;

·         Всеукраїнська Незалежна профспілка "Захист праці"(он-лайн учасник);

·         Профспілка працівників АПК України;

·         Українська спілка професіоналів інформаційних, комунікаційних та бізнес технологій;

·         Всеукраїнська профспілка торгівлі України;

·         Профспілка працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України;

·         Профспілка працівників освіти і науки України;

·         Профспілка  працівників житлово-комунального господарства України,

·         Профспілка працівників нафтової і газової промисловості України;

·         Профспілка працівників оборонної промисловості України;

·         Навчально-методичний центр Федерації профспілкових організацій Чернігівської області;

·         Первинна профспілкова організація Івано-Франківської станції швидкої медичної допомоги;

Це ще не весь перелік учасників, адже були й представники обласних, районних та первинних профспілкових організацій.
            Контингент - вражає! 

Захід відкривали організатори: Голова Профспілки працівників агропромислового комплексу України Ігор Сопелкін і директор Регіонального Представництва Фонду ім. Фрідріха Еберта в Україні Штефан Мойзер. Вони висловили своє власне бачення проблем в профспілковому русі України та шляхів їх вирішення.

«Сьогодні тут - ми партнери. Мета яких допомогти один одному зрозуміти що робити далі, куди рухатися, з чого починати відновлення і модернізацію профспілкового руху» - зазначила модератор засідання Клубу фахівець з питань молодіжної політики ЦК Профспілки працівників агропромислового комплексу України Катерина Баришева.

Загалом теми, що були висунуті для роботи першого засідання – викликали жваву, емоційну, цікаву дискусію, адже стосувалися не лише профспілкового руху, а й українського суспільства в цілому. Учасники не лише говорили про наболіле, а й приводили конкретні приклади вирішення гострих ситуацій, надавали рекомендації.

«Профспілка – навіщо ми потрібні? Роль та можливості в умовах сьогодення» - такою була перша тема, яку обговорили учасники засідання. Спікером тут виступив Голова Молодіжної Ради ФПУ, Голова Профспілки працівників будівництва і промисловості будівельних матеріалів України Василь Андреєв.

Друга тема взагалі викликала бурхливі емоції та купу пропозицій: «Курс на модернізацію та вдосконалення - з чого починати?», експертом і спікером  якої стали: Голова Чернігівської організації Профспілки працівників АПК України Сергій Хоботня, заступник завідувача навчальним відділом Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Віталій Копиш. Змістовні доповнення щодо фінансової сторони питання учасники почули від профспілкового тренера, юриста Навчально-методичного центру Федерації профспілкових організацій Чернігівської області Володимира Ковальчука.

Завдяки активності учасників, вдалося створити дорожню карту модернізації профспілкового руху на найближчий період і окреслити  основні кроки.

Предметом третьої теми було обрано тему партнерських стосунків та пошуку ресурсів для ефективної діяльності профспілкових організацій.

Спікером даної теми став політолог, кандидат політичних наук, засновник ГО «3С»  Калінін Володимир. Доповнювала його експерт з Конфедерації вільних профспілок України Олеся Брязгунова.

Як зазначив, коментуючи ініціативу створення Профспілкового Клубу Штефан Мойзер, це дуже корисна, цікава та змістовна справа – об’єднати зусилля заради майбутнього профспілок в Україні саме в такому форматі. Адже профспілкові діячі мають рівні можливість спілкуватися, навчатися та розвиватися.