Підсумки засідань у Женеві
Міжнародний Жіночий комітет розглядав важливі питання для працюючих жінок, пов»язані з гендерним насиллям, підсумками конференції по пальмовій олії і забороні використання отруйних гербіцидів, виконанням рекомендацій Міжнародної конференції праці про перехід від неформальної до формальної економіки, про хід ратифікації Конвенції МОТ № 189 для домашніх працівників, про роботу за рівні права і відносини в великих транснаціональних компаніях, в тому числі Нестле і Юнілівер. Обговорювалось питання представництва жінок в керівних органах IUF, галузевих секторах і регіональних комітетах.
Учасники засідання зацікавлено сприйняли доповідь від України щодо політичної і економічної ситуації в державі, роботи галузевої профспілки працівників АПК по захисту трудових прав і соціальних гарантій членів профспілки і працюючих жінок. На засіданні обговорили подальшу співпрацю в рамках міжнародного жіночого комітету і солідарні дії з галузевою профспілкою України.
Також вироблена позиція Жіночого комітету щодо розширення конвенції МОТ по сільських працівниках . Необхідно більшу увагу зосередити не тільки на фермерах, а дати голос працівникам села. Розповсюдження монокультур вбиває структуру сільськогосподарських районів і приводить до масової міграції сільського населення.
У зв'язку з трагічними подіями в Середземному морі, прийнята окрема Резолюція до Урядів держав Євросоюзу з приводу міграційних процесів і відповідальності за долю мігрантів .
Між засіданнями Жіночого комітету і виконкому IUF проводилась конференція по рамочних угодах. Міжнародна профспілка IUF за останні 8 років добилася визнання в таких відомих ТНК як Нестле, Данон, Кока-кола, з якими уже стабільно два роки поспіль ведуться рівноправні переговори. Але укладення рамочних угод, це тільки початок процесу, бо робота після цього розпочинається в регіонах світу, де ці компанії мають виробництва. І не все йде гладко,багато що залежить від місцевих топ-менеджерів. Але в любому випадку керівництво IUF працює під лозунгом – якщо менеджмент не хоче змінюватися,то треба міняти менеджмент. А план боротьби – це визнання профспілки у ТНК по всьому світу.
Засідання виконавчого комітету відбувалося впродовж двох робочих днів і мало дуже насичену програму. Були розглянуті і затверджені звіти щодо текучих конфліктів в ТНК, проблем незалежних профспілок Китаю за межами Гонконгу, боротьби жінок за свої права. Розглянуті звіти галузевих комітетів по проблемах сільського господарства, виробництва напоїв і пива,секції молочної промисловості, рибної галузі,харчової промисловості. Окремим блоком обговорені реалії і проблеми готельного сектору, ресторанного бізнесу і туризму. Заслухані і затверджені звіти про роботу секцій в м»ясній промисловості і тютюновому секторі.
З особливою увагою учасники розглядали блок питань пов»язаних з діяльністю регіональних організацій IUF: Африки, Азії-Тихоокеанського басейну, Карибського басейну,Європи,Латинської Америки. Доповідь по регіону Європи робив регіональний секретар європейської федерації харчового , сільськогосподарського і туристичного сектору пан Харальд Віенденхофер.
Він недавно побував на засіданні президії та пленумі Центрального комітету профспілки працівників агропрому України і поділився враженнями про ситуацію в нашій державі і в профспілці.
Резюме було таким, що європейське об'єднання всіма силами буде підтримувати українську галузеву профспілку, але якщо Профспілка сама не буде боротися, то вона просто зникне, бо з нею не будуть рахуватися. Секретар європейського об'єднання ЄФФАТ попросив більш детально розповісти про події в Україні Надію Бурлаку, яка представляла регіон Східної Європи і Центральної Азії як заступник члена виконкому міжнародної профспілки IUF.
У своєму виступі пані Надія Бурлака зупинилася на ситуації в якій опинилася Профспілка і сільськогосподарські працівники України у зв'язку з російською агресією на сході держави і анексією Криму. Якщо у всьому світі щодня працівники борються за вищий рівень трудових прав і соціальних гарантій, то український трудівник цю боротьбу веде на внутрішньому і зовнішньому фронтах. Він балансує на грані патріотизму і бідності. А Уряд, знаходячись під тиском запозичень з МВФ і інших фінансових інститутів, дедалі більше затягує зашморг на шиї українця , безпощадно експлуатуючи народний патріотизм. І тому, якомога швидше треба змінюватися і протистояти такій урядовій політиці, спонукати до ведення діалогу і негайного перегляду соціальних стандартів. Мова йшла також про спільні плани по навчанню профспілкового активу, впровадженню органайзингових проектів в сільському господарстві, співпраці по лінії Жіночого комітету профспілки,інше. В цілому обговорення було діловим і принесе ще немало користі Профспілці АПК України.
На засіданні виконкому IUF розглядалося також питання зміцнення міжнародної профспілки, планування спільних акцій,ініціатив і заходів з іншими міжнародними профспілковими організаціями,незалежними профспілковими об'єднаннями і міжурядовими організаціями. Визначена дата і місце проведення 27-го конгресу IUF, заслухано фінансовий звіт за 2014 рік і прийнятий бюджет на 2015-2017 роки.
Автор: Надія Бурлака