background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Профспілка працівників АПК взяла участь у пікетуванні Кабміну!

 3 червня профспілки вдруге вийшли під стіни Кабінету міністрів України. Прийшли понад 1000 профспілкових активістів, щоб висловити своє негативне ставлення до урядової політики «затягування пасків». Активну участь у пікеті взяли і представники нашої профспілки з різних регіонів України.

Сьогодні участь у пекетуванні КМУ брали представники профспілок працівників АПК, охорони здоров’я, освітяни, працівники соціальної сфери, Пенсійного фонду, представники КВПУ, Федерація профспілок транспортників України, об’єднання профспілок «Єдність» і Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок на чолі з профспілкою НАН України, шахтарі, представники регіональних профспілкових організацій з Черкаської і Вінницької областей.

 Мітинг відкрив керівник СПО об’єднань профспілок, Голова ФПУ Григорій Осовий.

 

 

Ні – безробіттю в Україні

 

Він привернув увагу спілчан на те, що профспілковий рух України консолідується.

Ми прийшли, щоб в чергове сказати – ні – безробіттю в Україні.

Ми прийшли, щоб сказати ні – заморожуванню зарплат і пенсій.

 

З 2013 року рівень мінімальних соціальних гарантій залишається без змін. Рівень мін. з/п – 1218 грн. Людей обманюють. Не говорять їм правду – якою є насправді вартість життя в країні, ми цього не можемо допустити.

 

Ми прийшли, щоб сказати ні - наступу на трудові права. Ці права ущемляються кожен день на робочих місцях. 95% підприємств, які перевірялися нашими профспілковими активістами і інспекторами праці, мають грубі порушення прав працівників. Інспектори навіть не можуть перевірити робоче місце, бо Уряд протягом останнього року заборонив це робити.

 

 Ми прийшли, щоб сказати ні - заморожуванню соціальних гарантій загально обов’язковим соціальним страхуванням.

 

Уряд чомусь вирішив скасувати санаторно-курортне лікування працівників, дитяче оздоровлення, заборонити фінансування робітничих і студентських санаторіїв-профілакторіїв. Уряд хоче розпоряджатися коштами, які йому не належить, бо соціальний внесок є власністю працівників.

 

Ми втрачаємо трудовий потенціал:

 

на виробництві гинуть сотні наших спілчан, десятки тисяч стають інвалідами через професійні захворювання.

 

 Тому сьогодні ми плануємо пікетування Комітету ВР з питань соціальної політики, в якому на розгляді вже протягом двох місяців знаходиться законопроект про відновлення соціального страхування, але вони зволікають з його розглядом, тому ми маємо сьогодні сказати, в т. ч. і парламенту, – негайно відновіть роботу над соціальнозначимими законопроектами!

 

У нас є підтримка спілчан і міжнародних партнетів.

 

Ми провели опитування біля 100 тис. наших членів профспілок: чи готові ви захищати свої права? Люди підтвердили, що вони на це готові – 25% зазначили, що готові вдаватися до страйків, а 50% спілчан сказали, що потрібно використати шанс переговорного процесу, тому ми сьогодні вступили в Трудовий колективний спір к Урядом і наразі працює примирна комісія. Також ми заходимось в Колективному трудовому спорі з роботодавцями, де працює трудовий арбітраж. Якщо нас не почують, ми звернемось до профспілкових організацій – що ж нам робити далі.

Міжнародна конфедерація профспілок, яка об’єднує 175 млн. трудящих в 160 країнах світу, направила на адресу президента України П.Порошенка петицію з вимогою, щоб українська влада дослухалась до профспілок і виконала їх вимоги:

- погасити заборгованість із зарплати,

- підняти мінімальну зарплату до рівня фактичного прожиткового мінімуму,

- індексувати зарплати, пенсії на рівень інфляції і нарешті

- впровадити європейські принципи відкритості влади і реального соціального діалогу.

 

У такий спосіб барються і наші колеги за кордоном, зокрема в Німеччині, Латвії, Іспанії, Франції, Норвегії, де трудівники виборюють свої соціально-економічні права.

 

Ми також не тільки говоримо про те, що потрібно щось робити, ми приступаємо до конкретних дій.

 

Ми переконані в тому, що наша боротьба є законною, справедливою, тому що це боротьба за забезпечення права працюючої людини. Ми з цього шляху не звернемо.

 

Слава українським трудівникам, слава українським профспілкам організаторам робітничого класу!

 

До учасників мітингу звернулись представники профспілок трудових колективів, які взяли участь у пікетуванні КМУ, в тому числі виступили Катерина БАРИШЕВА,  голова Київської обласної організації Профспілки працівників АПК,  та Сергій ХОБОТНЯ, голова Чергінівської обласної організації Профспілки працівників АПК (новообраний заступник Голови Профспілки працівників АПК України).

 

Детальніше про виступи представників від Профспілки працівників АПК та фотозвіт читайте пізніше.

 

 

 

 

 

 

Агітаційна листівка пікету до Вашої уваги... 

 

 

 

 

 Боротьба продовжується! Єднаймося і переможемо!