Зібрання повноважних представників репрезентативних об’єднань профспілок на національному рівні з питання визначення кількості своїх делегатів в органах соціального діалогу відбулося 17 липня у Будинку спілок.
Вів засідання Голова Федерації профспілок України Юрій Кулик. У вступному слові він підкреслив важливість участі профспілок у роботі Національної тристоронньої соціально-економічної ради, Українському координаційному комітеті сприяння зайнятості населення, правлінні Пенсійного фонду України. Ю.М.Кулик наголосив на необхідності дотримання у ході співпраці із соціальними пантерам принципів демократії та соціально-економічного захисту людини праці.
Заступник Голови ФПУ Григорій Осовий проінформував учасників зібрання про запропонований Президією ФПУ (згідно з Постановою Президії ФПУ від 10.07.2012 р.) пропорційний розподіл квот представників репрезентативних об’єднань профспілок для делегування до органів соціального діалогу. Нагадаємо, що квоти між репрезентативними профоб'єднаннями визначаються пропорційно до чисельності їх членів, але не менш як по одному представнику від кожного профоб'єднання.
Під час попередньої консультативної зустрічі повноважних представників репрезентативних всеукраїнських профоб’єднань 23 червня її учасники запропонували ФПУ розглянути пропозицію щодо можливості збільшення квоти у профспілковій стороні Національної тристоронньої соціально-економічної ради для інших репрезентативних профоб’єднань до двох осіб кожному об'єднанню за рахунок квоти ФПУ.
За підсумками дискусії, учасники сьогоднішнього зібрання ухвалили рішення щодо дотримання діючого принципу. Виходячи із цього, ФПУ як найчисельніше профоб’єднання України (біля 8, 5 млн. членів профспілок) спільно з іншими репрезентативними профоб’єднаннями, а в Україні таких зареєстровано ще 4: Федерація профспілок транспортників України, Об'єднання всеукраїнських профспілок і профоб’єднань «Єдність», Об’єднання всеукраїнських автономних профспілок і Конфедерація вільних профспілок України, загалом будуть мати 20 представників у НТСЕР, 4 – у УККСЗН і 2 – у правлінні Пенсійного фонду.
На порядку денному зібрання також розглянуто питання про створення Спільного представницького органу профспілок для ведення колективних переговорів і з укладення Генеральної угоди на новий строк та здійснення соціального діалогу на національному рівні. Зібрання повноважних представників репрезентативних профоб'єднань по створенню СПО профспілок вирішено провести 4 вересня ц.р., на якому підписати Угоду про створення СПО профспілок.
Також запропоновано поінформувати про утворення СПО профспілок через ЗМІ з метою надання можливості профспілкам та профоб'єднанням, які не мають статусу репрезентативних, надати повноваження репрезентативним профоб'єднанням представляти їх інтереси у колективних переговорах та соціальному діалозі.
Медіа-центр ФПУ