background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

У Будинку спілок проходять слухання на тему: «Молодіжна зайнятість: виклики та шляхи впливу профспілок»

21-22 березня ФПУ спільно з Фондом імені Фрідріха Еберта, Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи проводять слухання на тему: «Молодіжна зайнятість: проблеми та шляхи впливу профспілок».

У слуханнях беруть участь представники Міністерства соціальної політики, Міністерства освіти і науки, молоді та спорту, Державної служби зайнятості, Федерації роботодавців, Всеукраїнських галузевих профспілок та експерти МОП.

Метою заходу є:

- визначення нагальних потреб і викликів у сфері молодіжної зайнятості та ролі профспілок у вирішенні питань молодіжної зайнятості в Україні;

- напрацювання рекомендацій щодо спільної стратегії «Узгоджені дії профспілок для підвищення рівня достойної зайнятості молоді на ринку праці України».

Відкрила слухання координатор проектів Регіонального представництва Фонду ім.Фрідріха Еберта в Україні і Білорусі Галина Мещерякова.

Від Федерації профспілок України присутніх привітала заступник Голови ФПУ Тетяна Гулечко.

Про напрацювання у вирішенні питань молодіжної зайнятості учасникам слухань розповів Голова Конфедерації Вільних профспілок України, Народний депутат України Михайло Волинець.

Національний координатор МОП в Україні Василь Костриця у своєму виступі з приємністю відзначив, що соціальний діалог між профспілками, урядовцями і роботодавцями в Україні поглиблюється. Він також наголосив: «Уряд вперше за 10 років заговорив про Стратегію зайнятості і про те, що потрібно щось зробити в контексті практичних дій по забезпеченню молоді першим робочим місцем. І те, що Уряд обговорює стратегічні підходи по реформуванню ринку праці, є дуже важливим.»

Василь Костриця відмітив: «Ринок праці у світі дуже вразливий в часи глобальних світових фінансових, економічних криз. В багатьох країнах рівень безробіття серед молоді досяг рівня 25 відсотків. Впродовж наступних 10 років потрібно створити на глобальному ринку праці 600 мільйонів робочих місць, тому що окрім 200 мільйонів безробітних, які сьогодні потребують робочих місць, на ринок праці щорічно виходять майже 40 мільйонів молодих працівників.»

Головний спеціаліст з питань зайнятості Бюро МОП для країн Центральної та Східної Європи Наталія Попова озвучила підходи МОП щодо молодіжної політики у сфері зайнятості. У її доповіді прозвучали такі тривожні факти:

- У 2012 році у світі налічується 75 млн. безробітних молодих людей;

- У глобальному масштабі вірогідність безробіття серед молоді в середньому майже втричі вище, ніж серед дорослих;

- Четверо з кожних десяти безробітних у світі – молоді жінки або чоловіки.

Але безробіття – це тільки верхівка айсбергу:

- Зростають нерівність, ненадійність і уразливість;

- Якість наявних робочих місць для молоді падає;

- Збільшується неповна зайнятість і бідність серед молоді;

- Молоді працівники непропорційно сильно зосереджені у неформальній економіці;

- Тимчасова зайнятість і відсутність постійної зайнятості молоді зростають;

- Більш небезпечний та повільніший перехід від школи до праці;

- Знеохочення і відчуженість від ринку праці.

На слуханнях планується також обговорити державну політику щодо молодіжної зайнятості в Україні; ініціативи роботодавців для сприяння зайнятості молоді; роль профспілок у вирішенні проблем молодіжної зайнятості: політика та стратегія на майбутнє.

Завтра відбудеться делегування учасників Слухань для презентації розроблених рекомендацій на Національній тристоронній зустрічі з питань молодіжної зайнятості 23 березня 2012 року. Рекомендації також будуть надіслані керівникам профспілок для використання у роботі, розповсюдження на веб-сайтах і друкованих виданнях профспілок.

Слухання тривають.

фото фото фото фото
фото фото фото фото
фото фото фото фото