background
На головну сторінку - Новини - Новини Профспілки

Профспілка АПК: МИ ПРАЦЮЄМО, ПОКИ ІНШІ ГОВОРЯТЬ!

 

«Праця аграріїв є потужною й невтомною! Вони – наші годувальники, а сектор АПК – минуле, теперішнє та майбутнє нашої країни», – наголошує Голова Профспілки працівників АПК України Ігор Сопелкін.

 

Профспілка працівників АПК України веде свою історію з 25 травня 1990 року. Вона об’єднує майже 1 млн. членів профспілки – працівників різних підгалузей АПК: сільського господарства, харчової та переробної промисловості, сільських будівельників, меліораторів. Понад 35 відсотків її членів – це молодь, здебільшого, студенти навчальних закладів Міністерства агрополітики та продовольства України.

Профспілка працівників АПК України – це потужне об’єднання з чіткою та зрозумілою політикою, спрямованою на розвиток Профспілки й покращення становища аграрного сектору економіки нашої країни. Одним із важливих показників ефективної роботи Профспілки є взаєморозуміння з профільним Міністерством, яке сьогодні повністю підтримує політику Профспілки та залучає членів Центрального комітету Профспілки та членів Президії до участі у вирішенні нагальних питань АПК. У тісній співпраці Профспілка й з Асоціацією голів сільських і селищних рад.

Останнім часом інформація щодо проектів та масштабних заходів ЦК Профспілки АПК дедалі частіше з′являється у засобах масової інформації, особливо, на сайті Федерації профспілок України і навіть у телевізійних сюжетах.

Отже, – чим живе Профспілка працівників АПК?

Активізація роботи ЦК Профспілки працівників АПК України починається з грудня 2011 року, коли на засіданні Президії Ігор Сопелкін був обраний Головою Профспілки. Це амбітний, досвідчений та відповідальний керівник, який у своїй роботі послуговується сучасними методами й технологіями. Відповідно й нові цікаві проекти та активна участь Профспілки у заходах Федерації профспілок України є закономірним. За останні півроку проведено чималу роботу, тож і хочемо розповісти про пріоритетні напрями й досягнення ЦК Профспілки працівників АПК України: молодіжну політику, оздоровлення, соціально-економічний і соціально-трудовий захист працівників агропромислового компексу України.

Розпочнемо розповідь з молодих та амбітних членів профспілки праціваників АПК України – з молоді. «Молодь Профспілки працівників АПК – це дієвий, потужний механізм розвитку профспілкового руху в Україні, виховання аграрної еліти держави», - впевнено повторює на кожному публічному виступі Голова Профспілки Ігор Сопелкін.

Сьогодні Центральний комітет Профспілки працівників АПК України приділяє молодіжній політиці неабияку увагу. За останнє півріччя ми маємо значні надбання та успіхи в цьому напрямку роботи. Запроваджено власний сайт Професійної спілки працівників АПК України. У ЦК Профспілки з’явився фахівець з молодіжної політики, чиїм першим і головним завданням стало розроблення шляхів реалізації молодіжної політики, окреслення основних пріоритетів в роботі з молоддю.

29 березня 2012 року в стінах Національного університету біоресурсів і природокористування відбувся круглий стіл «Розвиток молодіжної політики Профспілки працівників АПК України», де ЦК Профспілки зібрав понад шістдесят молодих лідерів ВНЗ ІІІ-ІV р.а., НЗ І-ІІ р.а. Головною метою заходу було об’єднання зусиль задля ефективної організації молодіжної політики Профспілки, реалізації головних завдань та навчання молодих лідерів. Під час роботи круглого столу було вироблено рекомендації й побажання стосовно Концепції розвитку молодіжної політики Профспілки та напрацьовано план робіт.

 

Наступним кроком була ухвала Президії ЦК Профспілки від 18.04.2012 р. щодо створення Молодіжної ради Профспілки та затвердження «Концепції розвитку молодіжної політики Професійної спілки працівників агропромислового комплексу України – 2015 р.». На основі побажань молодої профспілкової еліти аграріїв на поточний рік розроблено план роботи з реалізації молодіжної політики, який наразі успішно реалізується.

«Гідна праця для молоді!» – під таким гаслом наприкінці березня цього року у Києві відбувся круглий стіл за організаційного сприяння Міжнародної організації праці спільно з ФПУ та соціальними партнерами, в тому числі за активної участі Профспілки працівників АПК України. Важливим є те, що рекомендації, розроблені ЦК Профспілки працівників АПК України щодо проблем та шляхів вирішення питання зайнятості молоді було оприлюднено та враховано в загальному документі-резолюції заходу. За особистої підтримки голови ФПУ, працівників МОП, міністра соціальної політики учасники круглого столу розробили рекомендації владі та профспілкам щодо дій за ситуації низької молодіжної зайнятості.

Активну участь ЦК Профспілки взяв у травневому засіданні-дискусії на тему: «Виробнича практика: платити чи не платити?». На засіданні було висловлено власну позицію Профспілки працівників АПК з питання оплати виробничої практики учням (слухачам) професійно-технічних навчальних закладів. Акцент був зроблений на тому, що виробнича практика учнів ПТНЗ повинна оплачуватись відповідно до законодавства. В цьому ж контексті ми окреслили низку завдань, що ставляться перед всіма соціальними партнерами.
12-15 травня 2012 року проходив «Зліт молодих лідерів АПК ХХІ ст.». Профспілка працівників АПК України цього року активно долучилася до організаційної допомоги у проведенні заходу, а також дістала почесну місію відкрити зліт та здійснювати судейську підтримку конкурсу «Кращий студент 2012 року».
За ініціативи ЦК Профспілки 30-31 травня 2012 року на базі ФПУ відбувся профспілковий форум «Земельна реформа та сталий розвиток села: роль профспілок». Організаторами заходу стали Центральний комітет Профспілки працівників АПК України, Федерація профспілок України та Фонд ім. Фрідріха Еберта. В ході роботи учасниками форуму було розроблено рекомендації щодо спільної стратегії профспілок у реалізації земельної реформи та забезпечення сталого розвитку села; рекомендації органам влади щодо проведення реформування. Незабаром планується провести спільне засідання Профспілки працівників АПК України, галузевих профспілок з Федерацією профспілок України задля напрацювання єдиного документу (рекомендацій), який офіційним листом буде надісланий до органів влади.
 

     
 

3-5 липня 2012 року відбувся грандіозний захід – Медіа-кафе «Медіа, піар та соціальні мережі як складові діяльності профспілок України». Понад 70 учасників від галузевих профспілок – працівники АПК, харчовики, хіміки, освітяни, атомники, будівельники – відгукнулися на пропозицію організаторів й узяли участь у роботі медіа-кафе. Організатор заходу – ЦК Профспілки працівників АПК України за підтримки Фонду ім. Ф. Еберта. Оригінальним став сам формат роботи учасників – Медіа-кафе з елементами динамічної фасилітації. Запропонована концепція медіа-освіти настільки сподобалася профспілковим фахівцям, що за підсумками трьох днів були вироблені практичні рекомендації для профспілок з питань співпраці в соціальних мережах, реалізації соціальних проектів з залученням ЗМІ, проведення РR-кампаній та підтримки корпоративної культури організації. Також учасники одностайно прийняли рішення направити лист до ФПУ із підготовленими рекомендаціями та пропозиціями активізувати інформаційну діяльність шляхом систематичного проведення подібних навчань.

 

Останні три місяці на базі обласних комітетів усіх областей України формуються Молодіжні ради. Цю роботу планується завершити у вересні, а у жовтні збираємося реалізувати головний пункт Концепції – створити Молодіжну Раду Профспілки працівників АПК України та провести її першу конференцію.

У вересні ми плануємо реалізувати такі творчі задуми: відеоконкурс “Студентське життя – неповторне!”, конкурс «Перший молодіжний проект розвитку сільського господарства, сільських територій України», поетичний конкурс «Поезія єднає серця», акція “Обміняй відзнаку або членський квиток на винагороду!”, Всеукраїнський конкурс Профспілки працівників АПК для творчої молоді в сфері дизайну одягу – «Креативна та стильна молодь», конкурс малюнків «Зробити світ яскравим!». До Дня студента заплановано урочистий концерт з відзначенням лідерів молодіжного профспілкового руху України. «Чимала робота проведена Профспілкою для молоді АПК та ще більше в нас попереду!», – говорить консультант ЦК Профспілки з питань молодіжної політики Катерина Гордієнко: «Ми сповнені натхнення та цікавих ідей, а головне – молодь нас підтримує!».

Щодо оздоровлення дітей, то можна з відповідальністю стверджувати, що ці питання завжди були та є пріоритетним в роботі Профспілки працівників АПК.
В оздоровчих закладах системи агропромислового комплексу України щорічно оздоровлюється понад 100 тис. дітей. Щороку з профспілкового бюджету на оздоровлення дітей залучається більше 6 млн. грн.

Президія Профспілки працівників агропромислового комплексу України, підводячи підсумки минулорічної оздоровчої кампанії відзначила, що недосконалий Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для оздоровлення та відпочинку дітей працівників агропромислового комплексу, породжував труднощі в роботі обласних профспілкових комітетів.

На адресу профспілки працівників АПК від організаторів дитячого оздоровлення в областях надходили численні звернення щодо недосконалості системи бюджетного фінансування. Слід наголосити, що, починаючи з 2008 року, часткове фінансування за рахунок коштів бюджету на оздоровлення могли отримати виключно діти, батьки яких працювали на підприємствах АПК у сільській місцевості та працівники соціальної сфери села. Через це працівники галузей АПК, які проживають у містах, селищах міського типу та райцентрах, залишались без дотаційних путівок. Тільки завдяки наполегливій позиції ЦК Профспілки працівників АПК, Кабінет Міністрів України у квітні поточного року вніс зміни до законодавства, що дозволило батькам, які працюють у галузях АПК не у сільській місцевості, скористатися фінансовою підтримкою держави та оздоровити своїх дітей.

Цьогоріч також збільшено часткову оплату вартості путівки – до 780 гривень, і це дозволить оздоровити понад 12 тис. дітей працівників агропромислового комплексу. «Ми прагнемо до організації якісного літнього оздоровлення дітей і цьогорічна компанія – гарне підтвердження нашої роботи» - наголошує консультант ЦК Профспілки з питань соціального захисту Ірина Дзюба.

 

   За сприяння Головного управління агропромислового розвитку Дніпропетровської облдержадміністрації та Дніпропетровської обласної організації профспілки працівників АПК у березні 2012 року прийнято участь в проведенні семінару – наради з економістами районних управлінь агропромислового комплексу, головами районних та первинних профорганізацій області на тему «Запровадження галузевих гарантій з оплати праці в колективних договорах сільськогосподарських підприємств області – запорука стабільного зростання доходів зайнятого сільського населення».

  

 

   На даному етапі іде підготовка проекту Генеральної угоди на новий термін. Здійснено опрацювання двох розділів проекту Генеральної угоди: виробничий розділ та розділ оплати праці.
   Надані пропозиції до ФПУ від Профспілки АПК. Також фахівцями прийнято участь в обговоренні проекту Державного бюджету України на 2013 рік від сторони профспілок та надані свої пропозиції з даного питання.
   Професійна спілка працівників агропромислового комплексу України тісно співпрацює з Мінагрополітики України, Держводагентством України, роботодавцями в галузях харчової і переробної промисловості і хлібопродуктів, аграрних будівельників та Національної академії аграрних наук України шляхом проведення соціального діалогу. Галузевий порядок проведення соціального діалогу врегульовано розділом «Соціальне партнерство» в семи Галузевих угодах на 2011 – 2013 роки. «На жовтень місяць разом з Держводагентством України запланова спільна колегія з підведення підсумків виконання Галузевої угоди на 2011 – 2013 роки за 2012 рік», - розповідає нам заввідділом економічного захисту трудящих та соціально-трудових відносин Тетяна Марченко.

На завершення хочеться побажати всім членам Профспілки працівників АПК зберегти такі ж натхнення й енергію, які ви продемонстрували за останні півроку. Нехай ваші добрі справи, спрямовані передусім на розвиток профспілкового руху в Україні, завжди супроводжує удача!